• $ 5,7328
  • € 6,3577
  • 271.476
  • 106846
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Tavşan kim?

CHP, kurultaya hazırlanıyor. Muharrem İnce’nin yeniden genel başkan adayı olup olmayacağı merak konusu. Kılıçdaroğlu “İki aday da beş aday da olur. Ama kavga asla. Kim kavga ederse onu partide tutmayız” demiş. Yani Muharrem İnce’ye “aday ol ama kavga çıkarma” çağrısı yapmış. İyi de Muharrem İnce durduk yere niye kavga çıkarsın? Muharrem İnce’ye yakın delegeler tasfiye edilip kurultay Kılıçdaroğlu için “dikensiz gül bahçesine” çevrilmeyecekse bu ön alma çabası neden? Bir de Kemal Bey “eğer partililer bir adayda uzlaşmışsa, oraya bizim ‘tavşan aday’ dediğimiz adayların çıkmaması lazım” türünden sözler sarf etmiş.

Nereden baksan kışkırtıcı...

Daha yarış başlamadan muhtemel rakiplerine ‘tavşan aday’ diyen Kılıçdaroğlu kavgayı tetiklemiş olmuyor mu?

Milli vicdan izah istiyor

Türkiye’de yargı kararlarını herkesin anlayabileceği dilde izah edebilecek bir mekanizma yok. Mahkemeler kararlarıyla konuşur kabul ama kamuoyunun hangi kararın neden alındığına ilişkin sağlıklı bilgi alma ihtiyacı ne olacak? Her davadan sonra tartışmalar alevlendikçe alevleniyor ve bu tartışmalar siyasi sonuçlar doğuruyor.

Alın işte...

İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen FETÖ’nün medya yapılanmasına ilişkin davada Ahmet ve Mehmet Altan kardeşler ile Nazlı Ilıcak hakkında mahkemeden çıkan kararlar...

Millet adına karar veren bağımsız ve tarafsız yargı milli vicdanı tatmin edecek bir izah mekanizmasını da işletebilse fena mı olur?

Kağıthane’de kara propaganda

Süleymancılar olarak bilinen cemaatin işlettiği Sadabad Öğrenci Yurdu’nun binası kaçak ve riskli olduğu için Kağıthane Belediyesi tarafından yıkılınca sosyal medya ve WhatsApp gruplarında kızılca kıyamet koptu.

Neymiş?

Ak Partili belediye dindarların öğrenci yurdunu insafsızca yıkıp yerle bir etmiş.

Bu kara propagandaya en net cevap, büyük âlim rahmetli Süleyman Hilmi Tunahan’ın torunu Fatih Süleyman Denizolgun’dan geldi.

Denizolgun, uzun ve kapsamlı açıklamasında özetle “Bu riskli yapının yıkılmaması suçtur. Bina çürük, zemin çürük, yurdun boşaltılması için ikaz üstüne ikaz yapılmış ama birileri algı operasyonu peşinde” diyor. Bu açıklamayı her meselede “acaba buradan Ak Parti’ye nasıl saldırırız” derdinde olanlar ile onlardan etkilenenlere göstermek lazım.

Sağlıkta büyük hamle

Sağlık Bakanlığı duyurdu, GENOM Projesi resmen başladı. Türkiye’nin gen haritası çıkartılacak. Sağlık alanında çığır açacak müthiş bir gelişme bu. Hangi hastanın neye ihtiyacı varsa rahatlıkla teşhis edilecek, yerli ve milli ilaç, aşı ve sağlık araçlarının üretimi için de Türkiye çok sağlam bir alt yapıya kavuşmuş olacak.

Eğer bu proje hızla gerçekleşirse savunma sanayiinde olduğu gibi sağlık sektöründe de dışa bağımlığın en aza indiği günler yakın demektir.

Serkan Fıçıcı Diğer Yazıları

Anestezik gündem

27.10.2019

Topal ördek

23.10.2019

Diplomasi zaferi

16.10.2019

<p>Duayen tiyatro sanatçısı Nejat Uygur’un ölüm yıl dönümünde ailesi ve sevenleri onu yalnız bırakma

Nejat Uygur, Ölümünün 6. Yıl Dönümünde Mezarı Başında Anıldı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Kahramanmaraş'ın gizemli cenneti Yeşilgöz

Naim Süleymanoğlu'nun film gibi hikayesi