• $32,5998
  • €35,036
  • 2431.07
  • 9722.09
27 Mart 2022 Pazar

Muhalefetin muhalefete muhalefeti!

Muhalefetimiz ortaya karışık salata gibi.

Ne ararsan var.

Eski kasabalarda olurdu.

Nal çakılır.

Diş çekilir.

Sünnet yapılır.

Mesela...

Ali Babacan çıktı tuhaf laflar etti:

"Bu süreçlerin adına Ergenekon, Balyoz deyin ne olursa olsun bunların bağımsız ve tarafsız yargı süreçlerinden geçtikten sonra ancak biz şöyledir ya da böyledir diyebiliriz... Ama sırf FETÖ'cüler uğraştığına göre bunların hepsi ak pak suçsuz insanlardır demeye de karşıyız"...

CHP bu hezeyana günlerce sessiz kaldı.

Tepkiler dip dalgaya dönüşmeye başlayınca Kılıçdaroğlu, Balyoz kumpasında hayatını kaybeden Yarbay Ali Tatar'ın eşini ziyaret etti. Çıkışta Ergenekon ve Balyoz kumpasları sebebiyle yaşanan acılardan söz ederek "fitil fitil" konuştu:

"Bu acıların tamamını telafi edeceğiz, bu acıları çektirenlerden bedellerini alacağız, bu acıları çektirenlerin burunlarından fitil fitil getireceğiz"...

Şimdi ne denir buna?

-Muhalefetin muhalefete muhalefeti!

Babacan, Balyoz ve Ergenekon kumpas davalarının sanıklarını yeniden yargılamaktan söz ediyor. Kılıçdaroğlu ise aynı sanıklara acı çektirenlerin burnundan fitil fitil getireceğini iddia ediyor.

Bu meseleye yönelik Davutoğlu, Karamollaoğlu ve Akşener'in kafalarında ne var?

-Kimse bilmiyor.

Eğer memleketin 100 temel meselesi varsa emin olun bunlarda yani 6 artı 1 koalisyonunda 700 farklı görüş ortaya çıkacak. Türkiye'nin iç ve dış güvenliği, terörle mücadele, uluslararası ilişkiler, göçmen sorunu, Avrupa Birliği, yerli ve milli savunma sanayi, ulaşım, sağlık, enerji, haberleşme alanındaki alt ve üst yapı yatırımları, teknoloji hamlesi, eğitim, kültür yani kısacası ne konuda hangisinin ne düşündüğünü ve iktidara gelmeleri durumunda kimin dediğinin yapılacağını bilen yok.

Karamollaoğlu fazla değil yaklaşık bir yıl önce 22 Mart 2021'de "Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesini olumlu buluyoruz" dedi mi?

-Dedi.

Akşener ise 11 Mayıs 2021'de "İstanbul Sözleşmesi yaşatır. Yeter ki vazgeçmeyelim, biz vazgeçmeyeceğiz" açıklamasını yaptı mı?

-Yaptı.

Hangisinin dediği olacak?

Farklılıkların zenginliği filan değil düpedüz karmaşa, belirsizlik bu...

Gerçi yeni seçim yasasıyla birlikte Deva, Gelecek ve Saadet Partilerinin ağırlıkları da azalmış durumda. Yani CHP ve İyi Parti'nin bunlara "yüz verdik yeteri kadar artık herkes ederi kadar" restini çekmeleri yakındır. AK Parti'den oy tırtıklama ihtimalleri üzerinden siyasette var olma hevesindeydiler. Şimdi CHP ve İyi Parti'nin bünyelerinde "ifna-i hal" olup erimekten başka çıkar yolları kalmadı.

Seçimler yaklaştıkça siyasetin akışında da yeni durumların ortaya çıkacağı belli.

Su akacak yatağını bulacak.

<p>Ukrayna Acil Durumlar servisi tarafıından yapılan açıklamaya göre Rus ordusunun Odessa'ya füzeler

Rus ordusu Odessa'ya saldırdı

Kaçıran pişman oluyor: 100.000 TL ile 250.000 TL arası! İşte ikinci el araba modelleri…

Uçan araba 'AirCar' ilk yolculu uçuşunu tamamladı

Türkiye'nin her yerine gönderiyorlar! Devlet desteği ile kadınlar üretti