• $31,028
  • €33,7027
  • 2021.18
  • 9312.12
24 Nisan 2022 Pazar

Beş Mesele

BİR: Gıda fiyatlarındaki artış ve hal yasası.

İKİ: Göç, iskan ve entegrasyon sorunu.

ÜÇ: Sosyal medya düzenlemesi.

DÖRT: Sokak köpeklerinin durumu.

BEŞ: Hukuk sisteminin doğurduğu mağduriyetler.

Bu meseleler üzerinde söylenebilecek her şey söylendi. Kim, ne düşünüyor belli. Artık "kifayet-i müzakere" denilmeli. Hızlıca sonuca gidilmeli.

DÖRT TEHLİKE

BİR: Siyasetin çözüm adresi olma vasfını kaybetmesi.

İKİ: Ortak değerlerin aşınması.

ÜÇ: Küresel kuşatma karşısında milli kültürün zedelenmesi.

DÖRT: Devlet ile millet arasındaki güven bağının kopması.

Seçim süreci yaklaşırken eski Türkiye'den kalan hastalıkların yeniden nüksedebileceğine dair emareler de belirmeye başladı. Her alandaki vesayet yapılarının yeniden canlanmasına fırsat vermeme hususunda istisnasız herkes sorumlu davranmalı. Siyasi partilerden bağımsız görünen yani disiplin dışı alanlarda yer tutan ama yapıp ettiklerinin sonuçları itibariyle siyasi partileri bir şekilde bağlayan çatışmacı tavırlar güven kırıcı yönüyle çözüm getirmeyen boşa vakit ve enerji kaybından başka bir anlam ifade etmiyor, birlik-beraberlik duygusunu aşındırıyor, hep birlikte millet olma hasletine darbe vuruyor. Özellikle muhalif çevrelerin yalan ve iftira temelli kara propagandalarına ve tüm kışkırtıcı söylemlerine rağmen devlet tarafında var olan soğukkanlılık ve ciddiyetin sivil alanlara da yansıması sağlanmalı.

ÜÇ SEKTÖR

BİR: Tarım ve gıda.

İKİ: Medya ve İletişim.

ÜÇ: Eğitim ve kültür-sanat.

Savunma sanayi alanında Dünya çapında başarı getiren model bu üç sektörde de esas alınmalı. Sivil alanda yeni "Selçuk Bayraktar"lar ortaya çıkmalı.

İKİ FIRSAT

BİR: Dünya'da sorun çözücü, iyileştirici, istikrar sağlayıcı güç olabilmek.

İKİ: Türkiye'nin sesinin Dünya'da daha fazla duyulması için seferberlik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya-Ukrayna savaşı çerçevesinde ortaya koyduğu "çözüm getiren liderlik" eğer yeterince değerlendirilebilirse Türkiye'yi çok farklı seviyelere taşıyabilecek bir şans. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun'un gayretleriyle "Türkiye gerçeği" üzerine küresel çapta sürdürülen başarılı faaliyetlerin daha da yaygınlaşması sağlanmalı. Bu çabalara devlet ile birlikte sivil inisiyatiflerin de katkı sunması teşvik edilmeli. Dünya'nın önemli kanaat merkezlerinde Türkiye lehine yürütülecek lobi, tanıtım ve propaganda faaliyetleri sistemleşmeli.

BİR DUA

Şu mübarek günlerde Allah kahraman Mehmetçiğimize güç versin, devletimizi terörle mücadelesinde muzaffer kılsın, Türkiye'ye kasteden, ülkemizi bölüp parçalamayı hedefleyen şer odaklarına fırsat vermesin.

Amin...

<p>Olay, geçtiğimiz Cuma günü saat 05.40 sıralarında Şişli Halide Edip Adıvar Mahallesi'nde meydana

İstanbul'da korkunç kaza! Faciadan dönüldü

60.000 TL'den başlıyor: Kapış kapış gidiyor! İşte ikinci el otomobiller…

BİM 23 Şubat 2024 aktüel ürünler kataloğu yayınlandı

Dünyanın en kirli halısı! Son halini gören gözlerine inanamıyor