• $28,9659
  • €31,2405
  • 1889.97
  • 7978.82
10 Mart 2019 Pazar

ABD'ye teslim olmak kurtuluş mu?

Gündemde S-400 meselesi var.

ABD Türkiye’nin Rusya’dan “S-400 Hava Savunma Sistemi” almasını istemiyor.

İyi o zaman “Patriot alalım” diyoruz.

Ona da yanaşmıyor.

ABD’nin ağzını büzüşünden “Biz Türkiye’nin hiçbir şekilde hava savunma sistemine sahip olmasını istemiyoruz. Hava sahanız yol geçen hanı gibi olsun canı isteyen gelip güle oynaya bombalasın” demek istediğini anlıyoruz.

İş bununla bitiyor mu?

Hayır.

Aynı ABD “Türkiye’nin Suriye sınırında PKK-PYD tarafından bir ‘terör devleti’ kurulsun. Bu terör devleti ABD’nin yığdığı silahlarla Türkiye’yi tehdit etsin. Ama Türkiye ses çıkarmasın” istiyor.

Keser gibi hep kendine yontmaya alışmış... İstiyor da istiyor.

Şimdi bu durumda kazmayı küreği kapıp okyanusları aşarak ABD’ye “sefer düzenleyecek” halimiz yok. ABD ile bunca yıllık “müttefiklik ilişkisini” koparıp atacak da değiliz. “Sahada gücümüzü masada aklımızı” kullanacağız. Ve sonunda kazanan biz olacağız.

Ama Türkiye’nin menfaatlerini koruma adına sonuna kadar “milli duruş-şahsiyetli tavır” diyebilirsek. Duruşumuzu bozmazsak.

Zira bu coğrafyada Türkiye’ye rağmen at oynatmak öyle kolay iş değil. Türkiye’nin “tam bağımsız bir egemen devlet” olduğunu kabul edecekler. 15 Temmuz’da olduğu gibi, yürekler bir attıkça “hiçbir gücün karşısında eğilmeyeceğimizi” anlayacaklar. FETÖ-PKK maşalarıyla “içimizi karıştıramayacaklarını” görecekler.

Mesele budur.

Esasında bu işin iktidarı, muhalefeti olmaz. Bakmayın siz muhalefetin “ABD’nin her istediğini yapalım” korosu kurup beraber ve solo şarkılar söylemesine...

Türkiye’nin gücünü hafife alanların halini seçimden sonra görürüz.

ABD’nin her istediğini yapanlar iflah olsaydı FETÖ ve PKK “bitme noktasına” gelmezdi.

Amerikan ağzı ile “PYD terör örgütü değil, Türkiye’ye saldırmaz” propagandası yapan Kılıçdaroğlu yenilgi şampiyonu olmazdı.

15 Temmuz için “Kontrollü Darbe” diyen CHP girdiği her seçimi kaybetmezdi.

Sahneye çıkar çıkmaz batı medyasının”Erdoğan’ı devirecek Demir Leydi” manşetleri ile gazladıkları Akşener “S-400 ile Beştepe’yi koruyacaklar” gibi saçma sapan laflar edip mizah karakterine dönüşmez, PKK ağzıyla konuşup”Erdoğan HDP’ye oy verenlere terörist diyor” yalanına sarılacak kadar düşmezdi.

“Bilge Lider” sloganıyla pazarladıkları Karamollaoğlu “28 Şubatçılar Erdoğan’a karşı bizi desteklesin” demeye cüret edip aklını yemez, bir de üstüne Allah’ın emri olan başörtüsü için laikçi jargonla “simge” ifadesini kullanıp aklının kalan kısmını da sıyırmazdı.

31 Mart Yerel Seçimleri’nde şehirlerimizi yönetecek başkanları seçerken “Türkiye’nin gücünü” yedi düvele de içimizdeki teslimiyetçilere de göstermek durumunda olduğumuzu unutmayalım.

<p>D-650 kara yolu Mekece Mahallesi mevkii Adapazarı istikametinde meydana gelen kazada, N.S. idares

Sakarya'da feci kaza: 2 yaralı

Ustasından çay tarifi! Meğer yıllardır yanlış demliyormuşuz…

HADO sporu, ilgi odağı haline geldi! Artırılmış gerçeklik oyunu

Samsun'da UMKE bölge tatbikatı yapıldı! Film sahnelerini aratmayan görüntüler ortaya çıktı