• $13,449
  • €15,2738
  • 794.131
  • 2046
28 Mayıs 2012 Pazartesi

Uluslararası vajina örgütü

Uluslararası Vajina Örgütü 2012 raporunun Türkiye bölümünü okudunuz mu?
Dünyanın saygın jinekoloji uzmanlarının yer aldığı bu heyet her yıl ülkelerin vajinayla ilgili tüm sorunlarını masaya yatırıyor.
Maalesef ülkemiz bu yıl da raporda oldukça sert ve net bir üslupla eleştirilmiş.
Raporda, vajina ihlallerini araştıran Ahmet Şık ve Nedim Şener'in, örgüt üyeliğiyle suçlandığı vurgulanarak, ''Şık ve Şener ile 6 gazetecinin tutuklanması Vajina'ya -ordu ve diğer devlet kurumlarıyla ilişkili, hükümeti devirmek için komplo hazırlamakla suçlanan 'sözde' suç örgütü- karşı yapılan bir polis operasyonunun parçasıydı' denildi.
İktidar tarafından söz verilen anayasal ve diğer yasal düzenlemelerin gerçekleşmediği, aksine, vajina özgürlüğü hakkının tehdit edildiği.
Vajina hakları konusunda gösteri yapanların artan polis şiddetiyle karşılaştığı ifade edildi.
Raporda, vajina hakkında binlerce kovuşturmanın adil yargılama standartlarını yakalayamadığı ve vajina haklarının korunması konularında da hiçbir ilerleme kaydedilmediğine yer verildi.
Bu çarpıcı raporun Türkiye bölümünde, iktidar partisinin genel seçimleri kazanarak Meclis'te yerini aldığı ancak diğer partilerden dokuz milletvekilinin Meclis'te vajina haklarını temsil edemediğine dikkat çekildi. Raporun bu hassas bölümünde, ''Vajina haklarını savunanlarla mücadele kanunu kapsamında kendilerine yönelik açılan davalardan dolayı dokuz seçilmiş muhalefet adayı milletvekili koltuklarındaki yerlerini alamadı' denildi.
Çarpıcı raporda Büşra Ersanlı, Ragıp Zarakolu gibi vajina hakları konusunda tanınmış isimlerin başına gelenlere yer verildi.
Rapora ilişkin tepkiler sosyal medyayı salladı.
Ekranlarda vajina ihlalleri konuşulamadığından halkımız Twitter ve Facebook üzerinden raporda bahsedilen konuları tartışmaya başladı.
l vajinamadokunma hashtag'i TT oldu.
Vajina İşlerinden sorumlu Bakanımız bir kaşık suda fırtına kopartıldığını belirterek, ''İhlaller konusunda bizi eleştiren bu insanlar önce gidip kendi vajinalarına baksınlar sonra bizi eleştirsinler. Ülkemizde vajinalar özgür, eşit ve demokratik bir ortamda ferahlık içindedir'' dedi.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kulüp ile Türk dizileri listesinde Netflix'te büyük sükse yaptığ

Netflix'in heyecanla beklenen yeni dizisi: Şahmeran

Savaş sonrası yaralanan karıncalar bakın ne yapıyor! Bilim inanlarını şaşırtan görüntü

İşte bankaların güncel konut kredi faiz oranları! Ev alacaklar dikkat!

Doğum yapan zebrayı canlı canlı yediler! İşte o dehşet anları