• $13,5487
  • €15,3444
  • 789.494
  • 1979.83
19 Ocak 2011 Çarşamba

Herkesin bildiği sır

AKP, 2002'den 2006'ya kadar ABD'nin işkence uçaklarına izin vermiş.
O uçaklarda kimler vardı? Müslümanlar... Kim oldukları hala bilinmiyor. Afganistan dağlarında alınan ve işkence uçaklarına bindirilip Kuzey Irak'taki işkencehanelerde sorgulanan, gerekirse İncirlik üzerinden Guantanamo'ya yollanan Müslümanlar.
Irak'taki işkence ve tecavüzleri... Ebu Gureyb skandalını, Guantanamo'yu, CIA'in gizli cezaevleri kurduğunu, CIA'in özel uçaklarla insan kaçırdığını ilk kez İbrahim Karagül yazdı...

'Afganistan'daki toplu mezarları yalanladılar, doğrulandı. Irak'taki işkence ve tecavüzleri yalanladılar, doğrulandı. Felluce'deki kimyasal saldırıları ve katliamı yalanladılar, doğrulandı. CIA uçaklarını yalanladılar, doğrulandı. Gizli işkence merkezlerini yalanladılar, doğrulandı. Bütün bunlar bu köşede ve Yeni Şafak sayfalarında ayrıntılarıyla yer aldı. Hem de günü gününe. Türk ve dünya basınından aylar önce.'' Böyle yazıyor İbrahim Karagül...

Edelman'ın onu gazeteden attırmak için nasıl uğraştığı ve Fehmi Koru olayı daha taptaze...
Peki herkesin bildiği bu sırlardan daha başka neler var?
Bahse konu dönemde hangi bakanlar, hangi üst düzey bürokratlar, hangi komutanlar, hangi partililer bu uçakları biliyordu?
Bu uçakların iniş kalkışından haberdar olanlar, 'CIA havayolları' olarak bilinen bu işkence ağının zımni parçası mıdır değil midir?

Daha önemlisi bilmek ayrı ya bu izinleri verenler kimlerdir?
Bunlar bir gün ortaya çıkacak. O günü merakla bekliyorum. Hüsnü Mahalli'nin o gazeteden attırılması da farklı mı oldu sanıyorsunuz? Hadi bir kez daha yazayım... Aynı şahıs benim Ergenekon örgütü üyesi olduğum yolunda o gazetenin bir yazarına gidip,  'Yakında arkadaşını alacaklar...' dedi mi demedi mi?

O baskılar farklı kanallardan kimler tarafından çalıştığım kuruma nasıl yansıtıldı.
Bu yüzkaraları bir gün tek tek kamuoyu önünde hesap verecek.
Halkımız o gün Nihat Genç'in kitabını yüzlerine fırlatacaktır: 'Amerikan Köpekleri''

<p>1-DUNE</p><p>Okunması zor bir kitabın sinema uyarlamasını pek çok insan dört gözle bekledi

2021'in öne çıkan ve en çok konuşulan filmleri

Topladığı tahtalardan öyle bir şey yaptı ki...

Son hali hayran bıraktı! Hurdalıktan 2000 dolara satın aldı

Tesla'nın koltuğunu kestiler! Bakın içerisinden neler çıktı