• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
31 Ocak 2011 Pazartesi

Yüreğini ortaya koy

F.Bahçe'nin eksiğini dev bir pankart açan seyirci ortaya koymuştu:
'Yüreğini ortaya koy.'
Nitekim F.Bahçe öyle yaptı. Bu sezon hiçbir maçta rastlanmayacak kadar hızlı ve hırslı bir 30 dakika oynayıp 4 dakikada bulduğu 2 golle sonucu lehine çevirdi.
Ama seyircinin bir pankart daha açması lazım. O da şu olur:
'90 dakika oyna.'
Gördük ki, F.Bahçe yüreğini ortaya koymasına rağmen 90 dakika fiziğini ortaya koyamadı. Ama sanırım kötü maçlardan yılan F.Bahçe seyircisi bu 30 dakikalık müthiş sürece bile büyük saygı duymuştur. Aslında olması gereken de bu. F.Bahçe'de eksikler olabilir ama bu kadro geçmiş haftalarda olduğu gibi bu kadar kötü oynayacak bir kadro değil.
Nitekim Trabzon maçında özellikle ilk 20-30 dakikaların fırtına adamı Dia, Niang, sağdan bıkmak usanmak bilmeden bindiren Gökhan'la Trabzonspor'u dağıttı F.Bahçe. Sanırım F.Bahçe'den böyle bir baskıyı Trabzonsporlu oyuncular bile beklemiyordu. Ama sonraki dakikalarda F.Bahçe'nin yüreği devam etse de gücü devam etmedi. Oyun Trabzonspor'un kontrolüne geçti. Geçti de ne oldu diyorsanız benim hatırladığım yazı yazdırmakta olduğum 85. dakikaya kadar Trabzon'un pozisyonu bile yok. 
ORTASI İFLAS ETMİŞ
Her şeye rağmen keyifli bir mücadele oldu. Alex bu kadar sert ve dişe diş oyunun ayakta kalan adamlarından biriydi. Glowacki bir dakika içinde 2 sarıdan kırmızıyla oyun dışı kalırken ikinci sarıyı adeta Alex söke söke aldı. Kim ne derse desin F.Bahçe'nin hak ettiği bir sonuç bu. Ama F.Bahçe şampiyonluk yarışını sürdürmek istiyorsa fizik gücünü hiç olmazsa 70-80 dakikaya çıkartmak zorunda. Şampiyonluğa oynayan bir takım ilk yarının sonunu bile zor getiriyorsa ciddi bir kondisyon eksiği var demektir.
Trabzonspor'un orta sahası ligin ikinci yarısına sanki iflas ederek başladı. Colman yok, Selçuk yok, Jaja yok. Engin var da yok. Burak Avni Aker'deki ıslıkların altında sanki ezilmiş durumda. Savunmada Giray, 2 golde de müthiş hatalı. Böyle bir Trabzon-spor'un bu kadar hırslı F.Bahçe'den puan alması gerçekten çok zordu. 
Şimdi benim merak ettiğim birşey var. F.Bahçe, aynı hırslı futbolunu acaba Manisa'da oynayacak mı? Seyirci pankartı orada da açmalı:
'Yüreğini ortaya koy.'

<p> </p>

'Galatasaray küme düşebilir'

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti

İşte kilo verdiren besinler! İşte listede yer alan yiyecekler...

Simpsonlar'ın kehanetleri şok etkisi yarattı! Koronanın bitiş tarihini verdi