• $7,4403
  • €9,0255
  • 421.859
  • 1471.08
02 Nisan 2011 Cumartesi

Yasa bir milattır

Benim düşüncelerim bazı seyircilerin, bazı camiaların işine gelmeyebilir. Ama yasanın çok sert tarafları olsa bile, uygulamakta zorluk çekilecek tarafları olsa bile ben bu yasayı Türk futbolu adına milat olarak kabul ediyorum. Hani bir şey diyeceğim, dinsizin hakkından imansız gelir diye.. Maalesef terbiye ile, kültürle bu işi beceremedik. Futbolun olduğu her yerde futbol anarşisi var kabul ediyorum ama biz de ölçü çok kaçıyor.   
Açıkçası ciddi uygulanırsa mükemmel sonuçlar verir. 
 
HİZAYA GETİRİR
1 -
Elektronik biletle taraftara koçan koçan bilet veren yönetici de yandı, alan da yandı. Bu alışkanlıkları olanlar yeni yöntemler geliştirebilir mi? Geliştirebilir ama öyle kolay olmayacak. Bu sistem futbolun sırtından geçinenlere ağır bir darbedir. 
2 - Herkesi hizaya getirir. Kimin kime küfür etme hakkı var? Bunu da ciddi şekilde önleyecektir. 
3 - Bu yasadan sonra Volkan Demirel'e cinayete tam teşebbüsten o rakı şişesini atan atabiliyor mu göreyim?   UYGULANIRSA GÜZEL Şunları da ekleyelim. Herkes hakarete varan eleştiriler yapıyor. Bu da medya için ciddi biçimde uyarı. Ben hakem yanlışından huylanıyorum. Bu ne anlama geliyor? Belden aşağı, insanların kişilikleri haysiyetleri ile oynanamaz artık.  Ayrıca kolluk güçlerinin izinli gününde para almalarını sevindirici buluyorum. Şike işi de güzel. Alkollü giriş yasaklanıyor. Biliyoruz ki, her stadın çevresinde barlar var. İnsanlar olağanüstü içki içiyor, statlara geliyor. Bu nasıl uygulanacak? Kapılara alkolmetre mi konulacak? Özetle bu yasa bizi adam etme adına çok yararlı olur. 

<p>ABD Başkanı Joe Biden'ın talimatı ile Suriye'deki İran destekli gruplara hava saldırısı düzenlend

ABD'den Suriye'ye hava saldırısı: Suriye'deki İran destekli gruplar vuruldu

Taksim'deki Atatürk Kültür Merkezi'nde son durum havadan görüntülendi

Dünyanın en büyük tam panoramik müzesi 1 milyon ziyaretçi ağırladı

Mavi vatan nöbetinde geçen yıl 12 bin 655 hayat kurtarıldı