• $16,3451
  • €17,4285
  • 972.095
  • 2402.4
5 Ekim 2012 Cuma

Pabuç pahalı olunca!

M'gladbach, Alman liginde adeta sürünüyor. Dün de kötü oynadı. Bunu kabul ederim. Ancak F.Bahçe'nin galibiyetini, rakibin kötülüğüne bağlayan yorumları asla kabul etmem. Biz ne kötü takımlar gördük. Karşılarında ne kazanabildik, ne tur atlayabildik. Bu kadar sarsıntıdan, bu kadar berbat futboldan sonra dün akşam iyi bir iş başardı F.Bahçe.
Önce Cristian... Geçen yıl G.Saraylı Selçuk ile birlikte ligin en iyi orta saha oyuncusuydu. Bu sezon bir-iki ayda ne değişti de, Cristian istenmeyen adam oldu? Bu mu çalışmayan, bu mu antrenman yapmayan Cristian? Brezilyalı'nın bu sezon oturduğu maçlara, kadroya giremediği haftalara üzülüyorum. Sonra Caner... Şu çalım illetinden kurtulsa F.Bahçe'nin vazgeçilmez adamı olacak.
Elbette Gökhan... Eski cengaver Gökhan. Ayağı kaymasına rağmen çizgiden topu çıkartan Gökhan. Bir saniye durmayan Gökhan.

SAVUNMAYA DİKKAT!
Hiç unutur muyum? İki topta mucize yaratan kaleci Volkan. En önemlisi, pabucun pahalı olduğunu anlayıp işi sıkı tutan, rakibe mümkün olduğunca boş alan bırakmayan bir orta saha. Ama... Savunmanın göbeğine dikkat! Üç pozisyonda öyle yarıldılar ki... İkisini Volkan çıkardı, biri zaten gol oldu. Bu maç gösterdi ki, çok koşan ama hiç üretemeyen Mehmet Topuz'suz bir orta saha çok daha etkili.
Etkili olmayanların başında gene Sow var. Topu tutamıyor, çalım atamıyor, arkadaşlarına duvar olamıyor.

BU BİR MİLAT OLABİLİR
Her şeye rağmen bu oyun, bu tempo, bu mücadele F.Bahçe için bir milat olabilir. Bir de şunu unutmayalım. Kimse bu maçın üstünden bir 'Alex' polemiği yaratmasın. 'Alex oynamadı, böyle oldu' demesin. Marsilya maçında da Alex oyundayken 2-0'dı, çıktı 2-2 oldu. F.Bahçe, Alex oynarken de çok maç kazandı, Alex oynarken de çok maç kaybetti.
Önemli olan, takım olabilmek. Bunun ilk işaretlerini Mönchengladbach maçında gördük. Yeter ki F.Bahçe bu Alex tartışmalarına çok kısa sürede ve iki taraf da daha fazla yıpranmadan noktayı koyabilsin.

<p> </p>

Ev kiralamasına sınırlama gelir mi?

Gündüz ''kartal'' gece ''yarasa'' F-16'lar, her şartta göreve hazır

Doktor gözlerine inanamadı! Kolundaki şişliğin içinden bakın ne çıktı?

Yüksek manevra kabiliyetli yangın söndürme uçakları İzmir'e geldi