• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
19 Aralık 2010 Pazar

Oyunda kalınca gemisini kurtardı

F.Bahçe'nin büyük şansı Sivas gibi ne yaptığı belli olmayan bir takıma karşı oynamasıydı. Hücumu zaten hiç düşünmeyen Sivas, kalabalık savunmasına rağmen F.Bahçeli oyunculara geniş alanlar bırakıp önemli fırsatlar yarattı.

Ama 'Takım oyunu oynamıyor' diye eleştirdiğimiz F.Bahçe, hemen hemen maç boyunca yıldız oyuncularını da hiç kullanamadı. Çıkana kadar Dia gene hırslı ama gene kontrolsüz ve yararsızdı. Niang derseniz özellikle son maçlarda gözle görülür biçimde ciddi bir düşüş yaşıyor.

İKİNCİ YARI İŞTAHI
Ancak ikinci yarıda eski maçlarına oranla görmediğimiz bir F.Bahçe vardı. Yani baskılı oynayan, sürekli rakip yarı alanda kalan ve rakibin çıkmasına fırsat tanımayan. Gerçi golü yiyene kadar Sivas'ın da çıkmaya pek niyeti yoktu ama ne olursa olsun F.Bahçe zorlanmasına rağmen bu yarıda en azından iştahlıydı. Belki de oyunun golsüz gitmesinde etkilenmiş olacak ki mutlaka bir gol bulabilmek için maça asıldıkça asıldı.
Her şeye rağmen, ikinci yarıda baskılı oynamasına rağmen F.Bahçe'yi takım olarak, kişisel olarak öne çıkaran fazla birşey yoktu. Yıldızlar suskundu. İşte sıkıntı dakikalarının giderek arttığı bir sırada Alex, gemisini kurtaran kaptan oldu.
Düşünüyorumda, bu kadar tartışılan, her defasında oyundan çıkartılan Alex olmasaydı acaba F.Bahçe'nin hali ne olurdu? Doğrusu merak ediyorum?


LUGANO İYİ Kİ YEDEK
Yazıyı Aykut Hoca'nın bir uygulamasını beğendiğimi söyleyerek bitirmeliyim. Andre Santos sol savunmada görev alınca Lugano 6 yabancı kontenjanına takıldı. İyi de oldu. Ha Bekir oynamış, ha Lugano... Bu seneki Lugano'nun zaten sıradan stoperlerden farkı yoktu.

F.Bahçe ligin ikinci yarısında şampiyonluğu kovalamak istiyorsa bu oyununa bir kaç kat daha mücadele ve kalite eklemeli. Yoksa şampiyonluk hayal!

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak