• $15,7647
  • €16,682
  • 929.666
  • 2406.05
20 Şubat 2011 Pazar

Önce kendine bak

Perşembe'nin gelişi, Çarşamba'dan bellidir derler ya, Bursa'nın da böyle bir darbe yiyeceği, son 2-3 haftadaki futbolundan belli olmuştu.
Özellikle Eskişehir maçı. Bursaspor, ilk yarıyı önde kapadığı maçın 2. yarısında hücumu hiç düşünmemiş, rakipten bir fazla oynadığı dakikalarda bile bir pozisyon olsun yakalayamamıştı.
Ne zaman beraberlik gelmişti, son 5 dakikada 3 pozisyon birden bulmuştu. Adama sormazlar mı? Sıkışınca son 5 dakikada 3 pozisyon buluyorsan, koca bir 2. yarıda niye 'Al gülüm-ver gülüm yaptın' diye.
Sen oynadığın futbola bakma, mücadelene bakma, faturayı götür maçın hakemine, MHK'ya Futbol Federasyonu'na kes. Bu kendini kandırmaktan başka bir şey değil.
Üstelik sen bu federasyonla, bu hakemlerle, bu MHK ile geçen yılı şampiyon tamamlayıp devrim yaptın. Değişen bir şey yok. Federasyon, MHK, hakemler aynı. Ama değişen bir şey var. O da Bursa'nın her geçen maçta biraz daha gerileyen mücadele gücü, kalitesi, yaratıcılığı.
Ama işin garip tarafı, ligin 2. yarısında en iyi mücadele ettiği maçta, Antep'ten son yılların en farklı yenilgisini aldı.

YENİ BİR GOLCÜ GELDİ
Bu da normal... Karşındaki Gaziantepspor. Ligin en kaliteli, en yaratıcı takımlarından birisi. Birinci ve ikinci gole bakın. Birbirinin kopyası. Soldan duran iki top, arka direkten iki kafa vuruşu.
Sigortası atan savunma... Özellikle ilk yarı defansın arkasına atılan her topa seyirci kalan bir anlayış. Ömer gibi efsanenin bile pes ettiği, çaresiz kaldığı maç.
Volkan'ın yok, Sercan'ın yok, Altidore'un yok... 'Kim var' diyorsanız, kimse yok. O zaman Bursa takımı önce kendine bakacak. Bursa eski Bursa değil.
Bu maçta da, ilk yarının son dakikasında Batalla'ya bir penaltı verilebilir. Cenk Tosun'un golünde 'Kılpayı' ofsayttan söz edilebilir ama bu yenilginin faturası hakeme kesilemez. Tıpkı Eskişehirspor maçında kesilemeyeceği gibi.
Bursaspor önce kendine bakacak. Kendini ve kamuoyunu kandırmayacak.
G.Antep müthiş bir takım. Kalesine gol atmasına rağmen Dany müthiş. Yalçın hep öyle. Sosa, özellikle Popov, Wagner hep iyi. Elbette Cenk Tosun... Türk futbolu yeni bir golcü kazanıyor. Dilerim tercihini Türkiye için kullanır.
Hak eden kazandı. Dilerim Bursa haftayı da kendini kandırarak geçirmez. Antep çabuk havaya girmez.

<p>Earle Dickson, 1920'li yılların başında genç ve oldukça sakar bir kadınla evli olan bir şirket ça

Yara bandı nasıl icat edildi? | İcat Çıkarma #7

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama

Türkiye'nin en uzun süre yaşayan insanı! 157 yıl hayatta kaldı

Uzaylılar tarafından kaçırıldıklarını söylüyorlardı! Çizimleri herkesi şaşırttı