• $9,3189
  • €10,855
  • 532.124
  • 1429.85
6 Aralık 2010 Pazartesi

Hesabı Şen kesti

Başkasını bilemem, ben maçı beğendim. Heyecanıyla, temposuyla, yüksek mücadelesiyle beğendim. Pozisyonu az olsa bile, keyifle izlediğim bir maç oldu.

Ama ne gariptir ki, böyle bir maçta sonucu ne Beşiktaş ne Bursaspor belirledi. Sonucu Türk futbolunun yetenekli ama şımarık çocuğu Volkan Şen belirledi.

Sen Fırat Aydınus'u, Galatasaray maçının saf ve toy hakemi Abdullah Yılmaz mı sandın? Hakem kararını alkışlamanın sarı kart olduğunu bilmiyor musun? Herkesi Abdullah Yılmaz mı sanıyorsun? Sonra gözünün üstüne sarıdan kırmızıyı yersin. Sana üzülmüyorum, Bursaspor'a üzülüyorum, 11'e 11 maçın tadını çıkaracak futbsolseverlere üzülüyorum. Takımını koca bir ikinci yarıda bir eksik bırakarak, alınterini ve emeğini çaldığın arkadaşlarına üzülüyorum.

Ama haklısın. Bu kadar şımartılırsan, bu kadar yüz bulursan, izinsiz Amerikalar'a gidip iki hafta sonra formayı sırtına geçirirsen, bunları daha çok yaparsın. Suç sende değil seni şımartanlarda.


VOLKAN'A DUA ETSİN
Neyse... Bursaspor'un hançeri içeriden yemesi bir bakıma Schuster'in şansı oldu. Kardeşim Nobre yok, Bobo yok, Q7 yok, Nihat yok, takımın tek golcüsü Fatih Tekke ise 18'de bile yok. Schuster yatıp kalkıp Volkan'a dua etsin. Fatih Tekke bu şartlarda bile Beşiktaş'ın maç kadrosuna giremiyorsa daha ne tutuyorsunuz, gönderin gitsin.
Golcüsüz Beşiktaş'ta, gol için imdada Holosko yetişti. Hani iki hafta önce kendi seyircisinden ana-avrat küfür yiyen Holosko. Ama son iki maça baktığınızda Beşiktaş'ı kurtaran, o an avrat küfür yiyen Holosko. Herhalde bu da ilahi adalet. Anlayana tabii...
Beşiktaş savunması eski maçlara oranla daha dengeli oynuyor. Gerçi Bursaspor golü yiyene kadar hücumu pek düşünmedi ama golden sonra bir eksik oynayan Bursaspor karşısında bu kadar sıkıntı çeken Beşiktaş'ı da anlamak mümkün değil. Nefesleri mi kesik nedir?
Bursaspor müthiş mücadele etti, müthiş bir direniş gösterdi. Ancak bir eksikle bunu yapabildi. Bursasporlular'ın yerinde olsam Volkan'ın yüzüne bile bakmam.


ÇİFTE STANDART
Fırat Aydınus'un iyi maç yönettiğini düşünüyorum. Ancak hakem kararına alkışlı protesto gösteren Volkan kartı yiyorsa, hakem kararına topu yere vurarak tepki gösteren Guti, aynı sarıyı niye yemiyor.

Fırat Hoca'nın gözünde futbolun kuralları Volkan'a başka, Guti'ye başka mı çalışıyor? Bu çelişki ne kurallara uyuyor, ne de vicdanlara...
Beşiktaş'ı kutluyorum. Liderle aradaki puan farkı gerçekten fazla olabilir. Ama benim için halen şampiyonluğun en büyük adaylarından biri Beşiktaş. Hele sakatları ve büyük kozları dönerse. Bir de Schuster ters düz işler yapmazsa.

<p><i>'Allah bir nefes gibi yakın</i></p><p><i>Gökyüzü bir nefes kadar uzakta.</i></p><p><i>Gidecekt

Bayraktar olmak, bayrağa adanmak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togo'ya geldi

Bufalonun hatası canına mal oluyordu! İşte o anlar...

İsrailli dalgıç Akdeniz'de Haçlılardan kalma kılıç buldu