• $32,5729
  • €35,0248
  • 2418.14
  • 9722.09
9 Mayıs 2023 Salı

Seçime doğru 3 etkili video

Bir yanda Batı emperyalizminin sahaya sürdüğü FETÖ, PKK/YPG terör örgütü ve onun siyasi kolu HDP/YSP, diğer yanda ihanet şebekesi, casusluk çetesi, ABD emperyalizminin derin devletinin piyonu FETÖ unsurları, kaçkınları ve şimdilerde de Batı emperyalizminin bizzat kendisi açıkça cumhurbaşkanı adaylarının Kılıçdaroğlu olduğunu duyuruyorlar.

PKK/YPG terör örgütünün elebaşları Kandil'de öldürülme korkusuyla başlarını çıkaramadıkları inlerinden çareyi Kılıçdaroğlu'na bağlamış durumdalar. Her geçen gün bir mesaj, bir çığlık atarak, Kılıçdaroğlu'nun kazanmasından medet umuyorlar.

Suriye ve Irak tezkeresine HDP ile birlikte hayır oyu veren CHP yönetiminin ve Kılıçdaroğlu'nun seçim sürecinde de; PKK'nın belediye örgütlenmesi düzenini bozan kayyımları kaldıracağını söylemesi, PKK ve HDP nin de çok arzuladığı Avrupa yerel yönetimler özerklik şartını uygulayacaklarını ifade etmesi, Demirtaş'ı serbest bırakacaklarının sözünü vermesi, PKK/YPG terör örgütünün elebaşlarına umut olarak yansımış durumda.

Kılıçdaroğlu'nun; reklam olur diyerek, terör örgütünün adını anmayıp, "terör nereden gelirse gelsin tüm terör örgütlerine karşıyım" sözüyle yetinmesi, PKK/YPG içinde sempatik bir tutumdur. Zira sıfatı olmayan cümlenin adresi belli değildir. O zaman da bu cümleden üzerine alınan yoktur. Nitekim FETÖ' de, PKK/YPG terör örgütü de üzerlerine alınmamaktadır. Çünkü onlara da sorsanız biz terör örgütüyüz demeyeceklerdir.

Yayınladığı videolarıyla etkili mesajlar vermeye çalışan cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu'nun seçime sayılı günler kala 3 etkili video yayınlasa nasıl olur acaba?

O kadar çok etkili olur ki, seçimi kazanması nerdeyse kesinleşir.

Nedir bu denli etkili olabilecek videolar?

Türkiye düşmanlarının heveslerini kursaklarında bırakacak videolar.

Sıralayalım;

Birinci video; Kandil'deki PKK/YPG terör örgütü elebaşlarına.

Bu videoda Kılıçdaroğlu;

"Görüyor ve duyuyorum ki, o kirli ağızlarınıza benim temiz adımı alıyorsunuz. Beni desteklediğinizi, varlığınızın benim seçilmeme bağlı olduğunu açıkça söylüyorsunuz. Benden ne bekliyorsunuz? Bilesiniz ki, eğer seçilirsem sizinle mücadelenin katmerlisini ben yapacağım. Emperyalizmin kirli planını ben bozacağım. Diyarbakır Annelerinin yiğit, şanlı direnişine kol kanat gererek, Çanakkale ruhuyla yoğrulmuş yiğit Kürt'ümü sizin gibi ABD emperyalizminin Kürt'ü yaptırmayacağım.

Siz bırakın seçimden, ben den medet ummayı da, bir an önce silahlarınızla birlikte gelip yargı önünde hesap verin."

İkinci video FETÖ'ye.

Bu videoda Kılıçdaroğlu;

"Görüyor ve duyuyorum ki, büyük heyecan içindesiniz. Benim seçilmem halinde 15 Mayıs'ta biletlerinizi alarak, Türkiye'ye döneceğinizi söylüyorsunuz. Siz ne umuyorsunuz benden? Döndüğünüz gün yargı önünde hesap vereceksiniz. Ayrıca size bir haberim var. Kazandığım takdirde; Avrupa ülkelerinde partimin üyesi olduğu Sosyalist Enternasyonel'e üye partilerle ki onların bir kısmı ülkelerinde ya iktidar da ya da etkin muhalefet pozisyonundalar onlarla konuşarak, ülkelerinde sizin gibi demokrasi düşmanlarına ev sahipliği yapamamalarını isteyeceğim.

Onlara; size karşı çok etkin mücadele edeceğimi, kökünüz kazınana kadar asla yılmayacağımı, vazgeçmeyeceğimi söyleyeceğim.

Ayrıca elebaşınızın ABD'den bize teslim edilmesi ve yargı önünde hesap vermesi için büyük çaba sarf edeceğimi de ekleyeyim."

Üçüncü video ise emperyalizme.

Bu videoda da Kılıçdaroğlu;

"Görüyor ve duyuyorum ki, Türkiye'nin tam bağımsızlığının hasmı durumundaki siz emperyalistler, beni desteklediğinizi artık açıkça söylüyormuşsunuz.

Benden ne bekliyorsunuz? Bilesiniz ki, Türkiye'nin milli teknoloji hamleleriyle enerjiden ekonomiye tam bağımsızlık mücadelesinin katmerlisini ben vereceğim. 100 yıl önce cumhuriyetimizin ilk yıllarında köreltebilmeyi başardığınız savunma sanayiindeki atılımlarımızı bu defa köreltmenize asla izin vermeyeceğim.

Sizin o aldatıcı bahar yaratan kirli, sıcak paranıza da, emperyalist çıkarlarınızın ayrılmaz parçası olan savunma şirketlerinize de hiç ihtiyacımız yok. Ben teknofest gençliğini destekliyorum. Çünkü bu ülkenin Türkiye sevdalısı, bağımsızlık tutkunu gencine de, girişimcisine de, birikimine de inanıyorum."

Kılıçdaroğlu'dan bu 3 videoyu yayınlamasını isteyemez miyiz? İstemekle kendisine kötülük mü yapmış oluruz?

Bu 3 videoyu yayınlamak çok mu güçtür?

Bu 3 video ile seçime girse seçilme şansını arttırmış olmaz mı?

Bu soruların cevabı çok açıktır da asıl buna rağmen yapılmaması kaygı verici olmaz mı?

Yine de haksızlık yapmayalım... Seçime çok az bir sürede kalsa da videoları yayınlamaya yetecek zamanı var... Bekleyelim görelim.

<p>Ankara, Konya ve Aksaray illeri sınırlarının kesiştiği yerde bulunan ve Türkiye'nin en büyük ikin

Tuz Gölü'ne turist akını!

Kaçıran pişman oluyor: 100.000 TL ile 250.000 TL arası! İşte ikinci el araba modelleri…

Uçan araba 'AirCar' ilk yolculu uçuşunu tamamladı

Türkiye'nin her yerine gönderiyorlar! Devlet desteği ile kadınlar üretti