• $28,9504
  • €31,2482
  • 1890
  • 7978.82
15 Ağustos 2023 Salı

Muhalefette milliyetçilik açmazı

Her şeyden önce ifade etmeliyiz ki, bu toprakların milliyetçilik tanımı da, sıfatı da, özü de başka topraklarınkine hiç benzemez. Bizim milliyetçiliğimiz; özgündür, tarihsel gerçeklerle yoğrulmuştur, kapsayıcıdır, bütünleştiricidir, birleştiricidir. Türk milletinin esarete, teslimiyete, boyunduruğa karşı direncidir, inancıdır, kararlılığıdır.

Türkiye'nin bugün verdiği mücadele, en az 100 yıldır verilen mücadelenin devamıdır, yeni safhasıdır. Çanakkale'den milli mücadeleye uzanan istiklal mücadelesinin zaferle taçlanmasının sürekliliğidir.

Bizim milliyetçiliğimiz, bu mücadelenin bilincidir. Siyasi bağımsızlığın temeli ekonomik bağımsızlıktır bilinciyle Cumhuriyetin ilk yıllarında atılan milli ekonomi adımlarının, savunma sanayiindeki çabaların köreltilmesinin intikamıdır.

Bugün Türkiye'nin verdiği mücadele; enerjiden ekonomiye tam bağımsızlık mücadelesidir. Bu mücadelenin hasmı da emperyalizmdir. Bu mücadele; özellikle son 12 yıl içinde giderek ivmelenen düzeyde Türkiye'yi küresel kuşatmaya uğratmaya kalkışanlara karşı direne direne, çarpışa çarpışa verilen mücadeledir.

Bu topraklarda milliyetçilik; küresel sömürü ve terör baronlarına, emperyalizme ve onların piyonlarına, uzantılarına, maşalarına karşı kararlılıkla duruştur.

Bu topraklarda milliyetçilik; Türkiye'nin geleceğine hükmetmek isteyenlere, savunma sanayiindeki atılan adımları köreltmeyi hedefleyenlere, Mavi Vatan'daki varlıklarına sahip çıkmasını engellemeye çalışanlara, terör örgütlerinin kuyruklarını birbirine bağlayarak, onlara her türlü desteği sınırsızca verenlere karşı sarsılmaz iradedir.

Bu topraklarda milliyetçilik; emperyalizme karşı tam bağımsızlık ruhunu iliklerine kadar taşımak, yaşamak ve yaşatmaktır.

Bu topraklarda milliyetçilik; Çanakkale ruhuyla yoğrulmuş yiğit Kürtleri, emperyalizmin piyonu olanlardan ayırt etmektir. PKK terör örgütünün siyasi koluna Diyarbakır'da kepenk indirten Diyarbakır Anneleri'ni milliyetçi safında el üstünde tutmaktır.

Bu topraklarda milliyetçilik; emperyalizmin kirli planının maşası olan PKK/PYD-YPG terör örgütünün anatomisinden kopmayan HDP'ye oy uğruna taşıyıcı annelik yapmamaktır.

PKK/PYD-YPG terör örgütünün gölgesinin düştüğü masalardan uzak durmaktır.

Bu topraklarda milliyetçilik; Mehmetçiğin teröre karşı mücadelesinde sınır ötesi operasyonları için Gazi Meclis'ten istediği tezkereye "hayır" dememektir. Mavi Vatan'da, Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin haklarını korumak için istenilen Libya tezkeresine de "hayır" dememektedir.

Bu topraklarda milliyetçilik; neler yaşandığına, nasıl yaşadığına, kimlerin, nasıl Türkiye'yi hedefe koyduğuna gözlerini kapamamaktır.

15 Temmuz'a "kontrollü darbe" diyerek, FETÖ'nün ekmeğine yağ sürmemektir. Kıbrıs'ta, Karabağ'da, Mavi Vatan'da, enerjide, milli teknolojide, savunma sanayiinde Türkiye'nin mücadele kararlılığına karşı emperyalizmi umutlandırmamaktır.

Milli savunma sanayiinde alınan mesafeye dört elle sarılmak, Teknofest gençliğinin özgüvenini zedelememektir.

Bu topraklarda milliyetçilik; enerjiden ekonomiye tam bağımsızlık mücadelesinin öznesi, neferi olmak, emperyalizme karşı tam bağımsız Türkiye'nin sarsılmaz gücü olmaktır.

<p>D-650 kara yolu Mekece Mahallesi mevkii Adapazarı istikametinde meydana gelen kazada, N.S. idares

Sakarya'da feci kaza: 2 yaralı

Ustasından çay tarifi! Meğer yıllardır yanlış demliyormuşuz…

HADO sporu, ilgi odağı haline geldi! Artırılmış gerçeklik oyunu

Samsun'da UMKE bölge tatbikatı yapıldı! Film sahnelerini aratmayan görüntüler ortaya çıktı