• $32,5257
  • €35,0162
  • 2433.62
  • 10471.3
10 Eylül 2022 Cumartesi

İngiliz Reuters çok rahatsız olmuş

İngiliz Reuters haber ajansı çok dertlenmiş. Türkiye'den birileriyle röportajlar yapmış ve buna dayanarak, medya ile birlikte neredeyse tüm kurumların Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isteklerine boyun eğdiği sonucuna varmış.

İngiliz Reuters, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığını ve Prof. Dr. Fahrettin Altun'u hedef almış. Onun üzerinden medyanın baskıladığı iddia edip, İletişim Başkanlığına bağlı birimleri de tek tek ele alarak, son kurulan Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'ne dikkat çekmiş.

Ayrıca TBMM'de yeni yasama döneminde yasalaşması beklenen, "dezenformasyonla mücadele" yasasına da değinmiş ve bu konudaki rahatsızlığını da ele vermiş.

Tüm bu yazılan çizilenlere, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof.Dr.Fahrettin Altun hak ettikleri cevabı vererek özetle; Türkiye İletişim Modeli ile ulusal ve uluslararası çapta başarılı çalışmalara imza atan İletişim Başkanlığımızın, İngiltere merkezli Reuters haber ajansı tarafından hedef alınması, bizler için sadece ne kadar doğru yolda olduğumuzun göstergesi ve gurur vesilesidir.

Reuters'ın Türkiye'ye yönelik ekonomik ve finansal operasyonlarda kendine düşen rolü nasıl oynadığını da elbette unutmuyoruz. Böyle bir haber ajansı, bugün de Türkiye İletişim Modelini ve Başkanlığımızı hedef almaya çalışıyor. Reuters'ın niyetini de neye hizmet ettiğini de bu doğrultuda yaptıklarını da gayet iyi biliyoruz. Sadece Türkiye ile ilgili konularda değil, dünyanın farklı noktalarında operasyonel haberciliğiniz yüzünden işgal edilen, darbeler yaptırılan, iç savaş çıkartılan, terör örgütlerini besleyen sisteme karşı hakikati savunan bir Türkiye var.

Görüyoruz ki ekonomik kriz, bütün Avrupa'yı ve ülkeniz İngiltere'yi olduğu gibi kurum olarak sizi de etkiledi. Bu nedenle daha ucuz ve kolay olduğu için masa başı haberciliğe tevessül ediyorsunuz. Daha önce de pek çok kez olduğu gibi temelsiz klişe ön yargılarla örülü hayali ve uydurma senaryoları sözde haber adı altında servis ediyorsunuz. Şartlar ne olursa olsun gerçek gazeteciliğin böyle yapılmayacağını size bir kez daha hatırlatıyor ve sizi sadece ve sadece hakikat için habercilik yapmaya davet ediyoruz" diyerek rahatsızlıklarının asıl nedenlerini açıkça çok net bir biçimde ortaya koymuş.

Evet çok rahatsızlar. Dezenformasyonla mücadele edilmesinden çok rahatsızlar. Acaba kendi ülkelerinde de aynı rahatsızlığı duyuyorlar mı? Asla.

Evet asıl rahatsızlığın bu noktada olduğu çok açık. Hakikati yıpratabilmek için fonladıkları bazı medya kuruluşları ve mensuplarının giderek hareket alanı daralıyor. Çok rahatsızlar.

Yalana karşı hakikat mücadelesi mesafe almaya devam ediyor. Çok rahatsızlar.

Evet İngiliz haber ajansının Türkiye ilgisi sebepsiz değil. Bugüne değin alışılmışların sonuna geliniyor. Çok rahatsızlar.

Medyada devşirdikleri plastik suratlılarla, Türkiye'ye istikamet çizmeye çalışmalarının alanı daralıyor. Çok rahatsızlar.

Yalanın kısa süreli başarısına karşı hakikatin sabırlı kalıcı sonucuyla maskelerinin düşmesinden rahatsızlar.

"Olmayanı varmış gibi, var olanı yokmuş gibi "göstererek, Türkiye'nin geleceğine hükmetmenin kolay olamayacağının anlaşılmasından rahatsızlar.

"Neyin doğru olduğu değil, halkın neye inandırıldığı önemlidir" şer anlayışıyla sonuç almanın kolay olamayacağının anlaşılmasından rahatsızlar.

Türkiye'nin hayrına yapılmış, başarılmış icraatları karalayarak, önemsizleştirerek artık sonuç almanın zor olacağının anlaşılmasından rahatsızlar.

Gençleri gözlerine kestirerek, tarihle, değerleriyle bağını kopartıp, özgüvenlerini zedeleyerek, Türkiye'nin geleceğini ipotek altına alamamaktan rahatsızlar.

Gençlerin en ufak bir zorluk karşısında ülkelerini kolayca terk ettikleri ezberini her fırsatta yayarak, bir salgına dönüşsün istediler ama yeterince sonuç alamamaktan çok rahatsızlar.

Teknofest gençliğinin; heyecanından, yaptıklarından, yapmak istediklerinden, tam bağımsız Türkiye davasına sımsıkı bağlı olmalarından çok rahatsızlar.

İstiyorlardı ki; hakikat başaramasın. İstiyorlar ki; yalanlarla, çarpıtmalarla zihinler teslim alınsın, yürekler çoraklaşsın.

Başaramadılar... Başaramayacaklar... Bu yüzden de rahatsız olmaya devam edecekler...

<p>Edinilen bilgiye göre, ismi öğrenilemeyen şahıs, uyumak için otogarın mescidine girdi. Üzerinden

Otobüs terminalinin mescidinde ölü bulundu

Etiyopya'da müzedeki dev kaplumbağa görenleri şaşırtıyor!

Dünya bizimkileri konuşuyor! ''Türkler mücevherine güvendi''

Milliler inanmış bir kere!