• $12,8475
  • €14,5237
  • 737.282
  • 1808.79
26 Şubat 2017 Pazar

Geleceğin birleştirici dili

AK Parti’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk oylaması tanıtım toplantısı Ankara’da Arena Kapalı spor salonunda Türkiye’nin birçok farklı yöresinden katılan coşkulu topluluklarla gerçekleşti.

Toplantıda Başbakan Binali Yıldırım, geniş kapsamlı, içeriği zengin bir konuşma yaptı. Konuşmadan önce halk oylaması kampanyası için hazırlanan şarkılar klipleriyle birlikte tanıtıldı. Şarkıların iyi hazırlanmış, yüreğe ve zihne coşkulu izler bırakacak nitelikte olmasıyla ilgi çekti.

ÇocukLARA HİTAP

Başbakan Binali Yıldırım, kürsüye torunuyla birlikte geldi. Söze çocuklara, onların geleceğine vurgular yaparak başladı. Yönetim sistemi değişiminin asıl onlar için yapılacağının altını çizdi. Bu bölümde Necip Fazıl ve Nazım Hikmet’ten çocuklar için yazılmış dizeler okudu.

AÇIK VE NETTİ

Her zaman ki gibi konuşmasında sahici, samimi ve birleştirici üslup öne çıktı. Salondaki coşkulu topluluklarla konuşması boyunca bağ kurmayı ihmal etmedi. Konuşmasının önemli bir bölümünü 18 maddeden oluşan Anayasa değişikliğinin ayrıntılı açıklanmasına ayırdı. Tek tek her maddeyi ele alarak, nelerin değiştiğini son derece anlaşılır, açık bir dille izah etti. Bu konuda yanıltıcı, gerçek olmayan değerlendirmeleri tek tek değinerek, neyin doğru olduğunun altını çizdi.

Bu yaklaşımın referandum süreci boyunca her halk buluşmasında öne çıkacağı anlaşılıyor. Zira referandumda ‘hayır’cı cephenin olmayanı varmış gibi, var olanı yokmuş gibi gösterme çabasıyla; “Rejim elden gidiyor, Cumhuriyet çöküyor, parlamento ortadan kalkıyor, diktatörlüğün yolu açılıyor” gibi doğru olmayan zihin bulanıklığına hizmet edecek bir dili, takdimi tercih etmesi nedeniyle gerçeklerin çok net anlatılması gerekiyor.

Halkla birlikte

Nitekim Başbakan Binali Yıldırım, referandum kampanyası süresince değişimin halka en etkili biçimde ev, ev dolaşarak anlatılmasını herkesten talep etti. Buna göre tanıtım stratejisinde; değişen maddelerin çok iyi anlatılması, değişimin Türkiye’nin taşıyacağı seviyeyi ve imkanları en açıklayıcı bir şekilde yansıtılması ve referandum sürecinin kafa karıştırıcılarının çabalarının etkisizleştirmesi öncelik kazanacağı anlaşılıyor.

<p> </p>

Sergen Yalçın'ın istifasına ret kararı

Uşak'ta dere yatağında patlamamış top mermisi bulundu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (29 Kasım 2021)

Kuvvetli lodos hayatı olumsuz etkiliyor