• $32,5038
  • €34,7826
  • 2499.53
  • 9693.46
22 Nisan 2023 Cumartesi

Bağımsızlık Ateşi

Meğer ne çok asitli bünye varmış içimizde. Cuma günü Cumhurbaşkanı Erdoğan, 320 milyar m3 doğalgaz keşfini müjdesini verir vermez, el birliğiyle asitli koro veryansın etmeye başladı. Türk Milleti'nin sevincini boğmak üzere asitli bünyelerinden zorlasalar da asla çıkamayacak olan sevinci, milletten mahrum etmek üzere çırpındılar."

Bu satırlar; 25 Ağustos 2020 yılında bu köşede; "Asitli Bünyeler Sevinç Üretemez" başlıklı yazımın giriş bölümü.

O günden sonra ilave keşiflerle belirlenen toplam 710 milyar m3 Karadeniz Sakarya Gaz sahasındaki rezerv, 3 yıl gibi kısa bir sürede 7/24 çalışılarak, karaya çıkartıldı.

Asitli bünyelerde üremeyen sevinç, bugünde aynı marazi durumunu koruyor. O gün nasıl tavır takındıysalar bugün de aynı durumdalar. Yine bir yolunu bulup, bünyelerindeki asidi tüm topluma yayabilmenin çabasındalar. Plastik suratlarında utanma, mahcubiyet duygularının zerresine yer yok.

Üstlendikleri rolün gereğini yerine getirmenin çabasındalar. Emperyalizmin kıskacından direne direne, çarpışa çapışa çıkan ama mücadelesi bitmeyen tam bağımsız Türkiye davasına karşı küresel efendilerinin verdiği rolün gereğinin çırpınışındalar.

2200 metre derinlikten çıkartılarak, karaya ulaşan doğalgazın ateşi, Türkiye'nin tam bağımsızlık meşalesi olarak yükselmeye devam edecek.

Devrim niteliğinde büyük bir hamleyle sahip olunan yüksek teknolojili sismik araştırma ve sondaj gemi filosuyla daha bir çok zenginliğimize ulaşılarak, Türkiye'nin bağımsızlığına hizmet edecek.

462 km lik Mavi Vatan'ın her damlası vatanın zenginliği olarak kıymetlenecek.

Karadeniz'e Doğu Akdeniz'de eklenecek. Türkiye emperyalizmin giydirmeye çalıştığı deli gömleğini yırtarak enerjiden ekonomiye tam bağımsız Türkiye mücadelesini yılmadan vermeye devam edecek.

Tam bağımsızlığımızın hasmı emperyalizme karşı, anti-emperyalist cephemizde her geçen gün büyümeye devam edecek.

Asitli bünyeler asitli yapılarıyla topluma kötülüklerini yayamayacak. Emperyalizmin içimize sızdırılmış plastik suratları iç cephemizi zedelemeyi başaramayacak.

bağımsızlık ateşi filyos'tan daha gür tüm vatana yayılarak, tüm hanelere sıcaklığıyla istiklalimizi korumaya, yüceltmeye devam edecek.

<p>İsrail'in hava saldırısına müdahalesi yaklaşık 1 milyar  dolara mal oldu.</p><p>İran'ın hava araç

İsrail-İran saldırısının maliyeti ne?

Kaçıran pişman oluyor: 50.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri…

Bodrum'da inşaatta toprak kayması! İki işçi, yaralı olarak kurtarıldı

Uşak'ta şiddetli fırtına! Bazı ev ve ahırların çatısı zarar gördü