• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
22 Kasım 2016 Salı

15 Temmuz bilinci...

15 Temmuz bilincini oluşturmak ve her daim diri canlı ve etkin kılmak bu ülke sevdalılarının boynunun borcu. Bu borç her şeyden ve herkesten önce 15 Temmuz’un tüm şehitleri ve gazilerine olan borcumuz. Unutmamak gerekir ki, bilgi bilince dönüşünce kalıcılaşır, etkinleşir.

15 Temmuz bilinci; o gecenin içeriğini, anlamını ancak doğru bir biçimde kıymetlendirerek yerleşik kılınabilir. Her şeyden önce bir kez daha altını çizmek gerekir ki, 15 Temmuz direnişi, yeniden dirilişin miladıdır. Bu milat; ülkemizin başta devlet mekanizmasının tüm dişlilerine ve ülkenin tüm odak noktalarına nüfuz eden ve iradesi başka devletlere bağlı olan bir ihanet şebekesinin tüm ağlarının dağıtılmasıyla başlayacak olan bir diriliştir. Bunun için FETÖ ihanet şebekesinin geçtiği, uğradığı, temas kurduğu tüm dokular bütünüyle kazınmalıdır. Bu konuda hiçbir müsamaha ve kayırma asla yaşanmamalıdır. Kılı kırk yararak, doğru, haklı, titiz bir virüs temizliği yapılmalıdır ki, yeniden dirilişin, yükselişin, yeniden inşa sürecinin aksamasına yol açılmasın.

15 Temmuz bilincinin zemininde FETÖ eliyle yıpratılan tüm kurumlar, yeniden inşa süreciyle çok güçlü bir şekilde yapılanmalı ve devlet- millet birlikteliğinin sarsılmaz kaleleri haline gelmelidir.

Bundan sonra ülkenin tüm kurumları hiçbir karanlık yapının, Türkiye karşıtı hiçbir devletin varlığına imkân vermeyecek ölçüde kuvvetli olmalıdır.

15 Temmuz bilinci ortaya açık olarak koymaktadır ki, bu ülke istiklalinden ve demokrasisinden taviz vermez ve ülkesinin bağımsızlığı, milletinin özgür iradesine hiç kimse ipotek koyamaz.

15 Temmuz bilinci; devlet- millet bütünleşmesinin güce dönüşmesinin, güçlü ve yılmaz liderliğin özgüven ve direnç önderliğinin inşasıdır.

15 Temmuz bilinci; geniş halk kitlelerinin bağımsızlık ve demokrasi zemininde yeniden çok daha güçlü olarak milletleşme iradesinin tecellisidir.

15 Temmuz bilinci; Türkiye'nin Türkiye'den yönetilme kararlılığıdır.

15 Temmuz bilinci; bu ülkenin geleceğine ipotek koymak isteyen, terörle önünü kesmek isteyen, ülkeyi sürekli güvenlik sorunlarıyla içe kapatarak bölgesindeki gelişmelerden ve imkânlardan uzak tutmaya çalışanlara karşı tek yürek, tek vücut olmanın adıdır.

15 Temmuz bilinci; bu ülkenin güzel insanlarını birbirine düşman kılmaya, toplumu kutuplaştırmaya yönelik her türlü kirli ve karanlık tezgâhlara son vermenin direncidir.

15 Temmuz bilinci; ülkesine sevdalı, istiklal tutkunu, iradesinin değerini bilen bir milletin tüm dünyaya verdiği tarihi bir derstir.

15 Temmuz bilinci; sadece Türkiye'nin istiklali için değil dünyanın tüm mazlum halklarının geleceklerine dair ilham kaynağı, özgüven meşalesi, tüm zalimlere karşı kenetlenme şuurudur.

15 Temmuz bilinci; Yenikapı ruhuyla taçlandırılan, ülkenin her renkten, her yöreden, her anlayıştan, her görüşten memleket sevdalısının tek bayrak, tek devlet, tek millet, tek vatan kararlılığında buluşmasıdır.

15 Temmuz bilinci; dar siyasi çıkarlar uğruna, millet nezdinde oluşan birlik ruhunu zedeleyenlere karşı, yapay kutuplaştırma çabalarına karşı millet iradesinin erdemli duruşudur.

15 Temmuz bilinci; yeni Türkiye’nin istiklal yürüyüşüdür…

<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!</p>

Saklambaç Ustası Bu Tarla Faresini 'Görmelisin'

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi

Sel felaketinin çevre sorunlarına da yol açan izleri 3 aydır silinemedi

Cevizi 1 gece suda bekletip içerseniz... Faydasını bir bilseniz