• $32,5913
  • €34,8758
  • 2501.27
  • 9672.44
8 Nisan 2023 Cumartesi

14 Mayıs neyin seçimi?

14 Mayıs seçimi, özellikle son 12 yılın tüm seçimlerinin yükünü sırtlandığı bir seçim olacak. Özellikle son 12 yıl içerisinde Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı küresel kuşatma çabalarına yönelik mücadeleler, bu süre içinde yaşanan tüm seçimlere yansımıştı. Şimdi ise tüm bu seçimlere yansıyan bu yüklerin toplamı 14 Mayıs'ın sırtındadır.

Özellikle son 12 yıl içerisinde emperyalizmin harekete geçirdiği uzantıları; sadece Türkiye'nin dış cephesinde değil, aynı zamanda iç cephesinde de yıpratıcı hamlelere girişti.

İç ve dış terör saldırıları, parti bölünmeleri, kitlesel kalkışma çabaları, darbe girişimleri, ekonomiyi çökertme gayretleri emperyalizmin ve uzantılarının ajandasında hep yer alan ve fırsat buldukça da uygulamaya çalıştıkları şer çabaları oldu.

Emperyalizm; kontrol ettiği FETÖ, PKK/PYD-YPG terör yapısıyla ve bunların tüm siyasi uzantılarıyla açıktan saldırılara giriştiği gibi Türkiye'nin iç cephesine serpilmiş olan uzantılarıyla da sonuç almaya çalıştı.

Gezi kalkışması, 17-25 Aralık hükümeti devirme girişimi, 15 Temmuz darbe eliyle kaos planı emperyalizmin sahaya sürdüğü şer hamleleriydi.

Bu şer hamleleri bu süre içinde yapılan tüm seçimlere olanca çıplaklığı ile yansımıştı. Şer hamleleri ile sonuç alamamanın arayışı seçimlere yüklenmişti.

Emperyalizm arzu ediyordu ki; seçimlerde Türkiye'nin iç cephesi dağıtılsın, kontrol edebilecekleri bir yönetim iklimi doğsun. Bu şer arzularına seçimlerle de kavuşamadı.

Şimdi son umudu 14 Mayıs seçimi. Emperyalizm ve tüm uzantıları 14 Mayıs seçimini, bugüne kadar başaramadıklarının sonuçlarının alınabileceği bir seçim olsun istenmektedir.

Boşuna değildir, küresel emperyalizmin yayın organları Türkiye'nin seçimini, dünyanın en önemli seçimi ilan etmeleri.

İstemektedirler ki; terör örgütleri eliyle başaramadıklarını seçim yoluyla elde etsinler. Suriye'nin kuzeyinden Türkiye'ye yönelik şer hamleleri sonuç alsın. Doğu Akdeniz'de Türkiye Antalya körfezine hapsedilsin, enerjiden ekonomiye tam bağımsızlık hedefi köreltilsin, savunma sanayiinde emperyalizme bağımlılığı kopmasın.

Şimdi de tüm bunları, 14 Mayıs'ta seçim yoluyla elde edebilmenin hevesindeler.

Tüm güçleriyle, tüm yol ve yöntemlerle 14 Mayıs seçiminde sonuç alabilmenin çabasındalar. Tüm plastik suratlıları sahada.

Maskeleriyle hakikatleri yenebilmenin hesabındalar. Yalanlarla, boş vaatlerle gerçeği gizleyerek, kirli pazarlıklarla Türkiye'nin bağımsızlığını zedelemenin arayışındalar.

Gözleri kararmış, zihni bulanmış, kalbi körelmişlerle seçim kazanmanın hevesindeler.

Emperyalizme emperyalizm diyemeyenlerle, Türkiye'nin iç politikasını, ABD'nin dış politikasına açanlarla, PKK/YPG terör örgütünün siyasi kolu HDP ile kol kola girip, gizli pazarlıklar yapanlarla sonuç alabilmenin arzusundalar.

Suriye ve Irak'ta Mehmetçiğin terör örgütlerine karşı yaptığı operasyonların bitmesini isteyenlerle, kayyumların sonlandırılacağının vaadini verenlerle, nükleer santrallerin kapatılacağını, İHA'lar- SİHA'ları üretenlere dokunacağız diyenlerle sonuç alabilmenin hevesindeler.

"100 yıllık Cumhuriyet geçmişi ile hesaplaşacağız" diyenlerle gizli pazarlıklarda sözler verenlerle Türkiye'nin geleceğine hükmedebilmenin arayışındalar.

İşte bu yüzdendir ki; 14 Mayıs seçimi, dünyanın en önemli seçimidir. Çünkü emperyalizme karşı enerjiden ekonomiye tam bağımsız Türkiye davasının seçimi olacak.

6'lı masanın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun DSP'yi ziyaretinde DSP Genel Başkanı Önder Aksakal'ın dediği gibi; "14 Mayıs seçimi küresel emperyalist yapılarla, kadim Türk Devleti'nin arasında bir seçim' olacak...

<p> Endonezya'nın kuzeyinde bulunan Ruang Yanardağı'nda volkanik patlama meydana geldi.</p><p>Patlam

Ruang Yanardağı patladı! Binlerce kişi tahliye edilecek

Tokat'ta kırılmanın olduğu fay hattı görüntülendi

Ejder meyvesinin faydaları nelerdir? Nasıl tüketilmeli?

Filistinliler kıtlıkla sınanıyor!