• $28,9418
  • €31,3265
  • 1885.93
  • 8087.24
8 Ekim 2023 Pazar

“Türk'ün şanlı bayrağı Karabağ'a asıldı”

Dost ve kardeş Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'da geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği nihai operasyon sonrası bölgede işgal rejimi kuran sözde Ermeni yönetimi, 32 yıl sonra resmen lağvedildi.

Bölgenin tamamen asil ve asıl sahibi olan Azerbaycan'ın kontrolü altına girmesiyle yeni bir süreç başladı.

Azerbaycan, Karabağ'daki Ermenilerin haklarının ve güvenliklerinin garantide olduğunun altını çizmesine rağmen bölgedeki Ermeni azınlık, Azerbaycan denetiminde yaşamak yerine Ermenistan'a göç etmeyi tercih etti.

Kendileri bilir.

Batılı abilerinin desteğiyle 32 yıldır Türk yurdu Karabağ'ı işgal eden Ermeniler, asker doğup asker yaşamış Türk Milleti'nin karşısında zillete düşecekleri günü çağırıyorlardı ki nitekim de öyle oldu.

Kahraman Azerbaycan ordusunun, işgal altında bulunan öz topraklarını tamamıyla kurtarmak amacıyla başlattığı operasyonda Dağlık Karabağ artık özgür ve yeniden Türk yurdu.

Mabedimizin göğsüne uzanan namahrem ellerin bir kez daha kırıldığını, Azerbaycan bayrağının Karabağ'ın her yerinde dalgalandığını ve Dağlık Karabağ'da Ezân-ı Muhammedî'nin yeniden okunduğunu gösteren Rabbime hamdolsun.

Bu vesileyle Dağlık Karabağ'ın tamamına yaklaşık 32 yıl sonra ait olduğu bayrağı yeniden diken Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sn. İlham Aliyev ve kahraman Azerbaycan ordusunu en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

Bu arada Avrupa Parlamentosu, Dağlık Karabağ'da Azerbaycan'ın askeri başarısını "İnsan haklarının ve uluslararası hukukun ağır ihlali" ve "haksız askeri saldırı" olarak değerlendirerek kınadı.

Belli ki Azerbaycan'ın Karabağ'ı alması Avrupa'nın kimyasını fena bozmuş.

Yapacak bir şey yok.

Gücün ve diplomasinin merkezi artık Avrupa değil.

Öğrenecekler...

Bizi biz yapan değerlerin en özeli "biz" olabilme kabiliyetimizdir değerli okurlarım. Türk milletinin kurduğu devletler, imparatorluklar hep bu "biz" olabilme ruhunun tezahürüdür. Kurarken birlik olduğumuz gibi korurken de yek vücut olduğumuz müddetçe sarsılmayız biiznillah. "Girmeden tefrika bir millete düşman giremez, toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez" diyen "İstiklal Şairimiz" ne de güzel bir tespiti ifade buyurmuştur.

Şimdi saatler Azerbaycan'ı ve Karabağ'ı gösteriyor. "Türk'ün şanlı bayrağını Karabağ'a asacağız" derken de saatlerimizi bugüne kurmuştuk zaten.

<p>Mardin kırsalında gerçekleştirilen Kahramanlar-32 Operasyonunda biri kırmızı kategoride olmak üze

Mardin'de 'Kahramanlar' operasyonu

Türkiye'nin tek su altı deniz parkı! Yıldızkoy'da mikroplastik tespit edildi

6 Aralık 2023 ŞOK aktüel ürünler kataloğu

Merapi Yanardağı kül püskürttü! Patlamalar nedeniyle 11 dağcı hayatını kaybetti