• $32,583
  • €35,0403
  • 2422.83
  • 9722.09
20 Mart 2022 Pazar

Teşekkürler Cumhurbaşkanım

Daha önce çeşitli platformlarda yaptığım açıklamalarda, hekimlerimizin ve diğer sağlık çalışanlarımızın en önemli sorunlarının "malpraktis" (tıbbi hata) davaları, sağlıkta şiddet vakaları ve feda edilen yılların karşılığının maddi olarak ve hatta manevi olarak alınamaması olduğunu özetlemiştim. Bilvesile bu haftaki köşemi bu çağrımın en üst perdeden bulduğu karşılığa ayırmak istedim.

Camiamızın kanayan yaralarına merhem, yine milletinin her derdine çare olmaya çalışan Sayın Cumhurbaşkanımızdan geldi. Sayın Cumhurbaşkanımızın 14 Mart'ta gönüllerimize su serpen açıklamalarını yerinde dinleyenlerdendim. Sayın Cumhurbaşkanımızın Külliye'de düzenlediği programa katıldım ve açıklamalarını dikkatle takip ettim sevgili okurlarım.

Sağlıkta şiddet vakalarının çözümü noktasında sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan personele karşı görevleri sırasında veya görevleri dolayısıyla işlenen kasten yaralama suçunun, CMK kapsamında "Katalog Suçlar" arasına dâhil edilmesinin ifade buyurulduğu bu konuşma, sağlıkta şiddetin bitmesi noktasında çok önemli bir yasal adım olacaktır. Merak edenler için açıklayayım: Katalog suçlar 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanununda bazı koruma tedbirlerinin uygulanabileceği sınırlı sayıdaki suç listelerine denir. Sağlık çalışanlarına saldıranların direkt şekilde tutuklanması olarak da yorumlayabiliriz bunu.

Yine daha önce yaptığım bir açıklamamda "hiçbir hekim hastasının kötü olmasını istemez. Ancak, sonuçta hekim de insandır. Çok nadir de olsa istenmeyen bir hata olduğunda, ortaya çıkabilecek maddi-manevi hukuki destek ihtiyacı devlet tarafından giderilmelidir. Tazminatlar tıpkı hakimlerin hatalı kararlarında olduğu gibi devlet tarafından karşılanmalıdır. Hekim, devletinin desteğini her zaman yanında ve arkasında hissetmelidir." demiştim. Sayın Cumhurbaşkanımızın malpraktis konusundaki açıklamalarında ise beklentilerimizin karşılandığını memnuniyetle görmek nasip oldu. Artık, gönül rahatlığı ile, "malpraktis davaları gündemimizden çıkmıştır" diyebilirim.

Her aksayan noktada milletine varlığını hissettiren Sayın Cumhurbaşkanımızın aynı şekilde hekim ve diğer sağlık çalışanlarının özlük hakları (maaş, ek gösterge, sabit, emeklilik) ile alakalı açıklamaları da son derece kıymetli ve yerinde kararlar olarak kamuoyuna akseden diğer hususlar olarak dikkat çekmiştir.

Bilvesile, Sayın Cumhurbaşkanımıza sağlık çalışanlarımızın sorunlarının çözümü noktasında gösterdikleri hassasiyet ve teveccühleri; sağlık çalışanlarını metheden ve gönüllerimizi okşayan ifadeleri için şahsım ve tüm fedâkar sağlık çalışanları adına teşekkürlerimi arz ederim.

18 MART ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ

Aziz Milletimizin kadim tarihine, Türkiye Cumhuriyeti'nin büyüklüğüne, 2023 yürüyüşümüze çok yakışan, ülkemizi cazibe merkezi, Çanakkale'yi marka bir şehir haline getirecek ve emsalleri arasında dünyanın en iyilerinden olan 18 Mart Çanakkale Köprüsü cuma günü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından törenle hizmete açıldı.

18 Mart Çanakkale Köprüsü Sayın Cumhurbaşkanımızın hizmet aşkının ve liderlik anlayışının zirvedeki temayüzü olup ceddimizin bize bıraktığı müstesna eserler gibi, bizim de yarına bıraktığımız bir abide olarak tarihin altın sayfalarında yerini alacaktır.

Bu şaheser yatırımı hayal eden, gerçeğe dönüştüren, emeği geçen, gece gündüz çalışan, Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletinin demirbaşına kazandıran Başta Sn. Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkese milletçe minnet ve şükran borçluyuz.

<p>Türkiye'nin uzaydaki yeni gururu: TÜRKSAT 6A! Türkiye'nin tam yerli ilk haberleşme uydusu olan TÜ

Uzaydaki Yeni Gözdemiz Türksat 6A

Atalarını andılar... Anzak Koyu'nda geleneksel ''Şafak Ayini''

Kaçıran pişman oluyor: 100.000 TL ile 250.000 TL arası! İşte ikinci el araba modelleri…

Uçan araba 'AirCar' ilk yolculu uçuşunu tamamladı