• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
3 Ekim 2021 Pazar

Geleceğimizin “Bayraktar”ı olabilirsin!

Tarihi başarılar sorumluluk alan yüreklerin kıyısında şekillenir. Ve hayat yolculuğumuzda yaşadığımız gelişim dönemlerine baktığımızda çocukluk ve gençlik dönemlerimizin en çok desteğe ve ilgiye iştahlı olduğu dönemler olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz diye düşünüyorum. Bu minvalde ifade etmeden ve değinmeden geçemeyeceğimiz ve bu yıl 4. kez kapılarını misafirlere açan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'in üstlendiği tarihi ve atiye dair sorumluluk gerçekten göğsümüzü ve ümidimizi kabartmaktadır. Hemşerimiz Bayraktar ailesinin ekseninde gerçekleşen bu organizasyonlar ve savunma-teknoloji sahasındaki atılımlar için de ayrıca onur duyduğumu ifade etmeliyim sevgili okurlarım. Gerçekleştirilen kapanış töreniyle sona eren TEKNOFEST için sadece bir organizasyon demek kuvvet-i maneviyesini izaha yetersiz kalır diye düşünüyorum. Genç ve kabiliyetli zihinlerin kendilerini ifade etme zemini olarak adeta ülke ve dünya geleceğini aydınlatan TEKNOFEST, bu ülkede ve bu ülkenin değerleriyle neler yapıldığının/yapılabileceğinin ispatı niteliğindedir. Savunma sanayimiz ve dolayısıyla misak-ı milli müdafaamızda çok önemli yer tutan hava ve yer muharebeleri için devrim niteliğinde üretimlere imza atan BAYKAR ailesi adına Selçuk Bayraktar Beyefendi'ye bu vesile ile ne kadar teşekkür etsek azdır. Tabii ki bu kıymetli gelişmelere ve ufku açık, üretken TÜM zihinlere yol gösteren ve uygun çalışma zeminlerini binbir fedakarlıkla HERKES için hazırlayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi bugünlerimizin baş mimarıdır. Kendilerine tekrar tekrar teşekkürlerimi arz ederim.

Evet sevgili okurlarım; bilgi, birikim ve kabiliyetin alınteri ile birleştiği zaman neler yapılabildiğini hep birlikte görmekteyiz. Taze zihinlerin heyecanla ortaya koydukları icatlarını sunma fırsatı buldukları TEKNOFEST, düne kadar hayalini bile kuramadığımız sahnelerin gerçekleşen rüyasıdır diye düşünüyorum. Bu rüyaları hayra çıkaran Rabb'imize hamd olsun.

Sevgili okurlarım, bir meziyet ve yatkınlık bazen bir vesile bekler ortaya çıkmak için. Kendi hayatımızda bile kaç yaşına geldikten sonra fark ettiğimiz kabiliyetlerimiz olmuyor mu, oluyor elbet. Bu anlamda potansiyel kabiliyetleri keşfetme yönü ve gençlerimizin içindeki cevheri hatırlatıcı olması münasebetiyle TEKNOFEST'i çok önemsediğimi ifade etmek isterim. Sokaklarda, okullarda, caddelerde, işyerlerinde belki de sizin-bizim evlerimizde ne büyük değerler keşfedilmeyi bekliyor. Bir imkân ve destek kıvılcımı ile neler olur neler! Hepimiz, herkes bu ülkenin bir "Bayraktar"ıdır esasen. Hayır dua ederek ve bilimsel adımları alkışlayarak dahi olsa bu misyonumuzu gerçekleştirebiliriz veya gerçekleştirenlere destek olabiliriz. Medeniyetimizin inşasında mukaddes bir yere sahip olan Hadis-i Şerif'lerden birinde de "Ya öğreten ol, ya öğrenen ol, ya dinleyen ol, ya da ilmi destekleyen ol. Beşincisi olma, helâk olursun!" buyrulduğu üzere, olmamız ve durmamız gereken nokta işaret edilmiştir. Rabb'im bu ülke ve dünya için hayra vesile olacak en küçük bir adım dahi olsa katkı vermek suretiyle varlığımızı hissettirmeyi ve o adımlardan doğacak hayırlara ortak olabilmeyi bizlere nasip etsin inşallah.

Bilvesile, TEKNOFEST'te finale kalma başarısı göstererek bizlere tarifi mümkün olmayan duygular yaşatan Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nden altı takımımızı ve Biyoteknoloji ve İnovasyon Yarışması Fikir Kategorisinde 3. olan SBÜ TeknoTıp Kulübü üyelerinden oluşan BrugadAI takımını ve danışman hocaları Doç. Dr. Ahmet İlker Tekkeşin'i tebrik eder, daha büyük başarılarda buluşmayı dilerim.

Sağlıkla kalınız...

<p>Çevresinde kaçak kazı yapılarak çukurların bırakıldığı 196 yıllık su bendinin uğradığı tahribat h

196 yıllık mirası böyle talan ettiler

BİM'de bu Salı neler var? BİM 5 Mart 2024 aktüel ürünler kataloğu

Tanzanya'da 3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü

Kriz sürüyor... Yasa dışı geçişler böyle görüntülendi