• $32,4927
  • €34,9596
  • 2429.17
  • 9808.38
26 Eylül 2021 Pazar

Bir kitap bin hitap!

Milletimizin bağrından çıkan bir değerler manzumesi olan Sayın Cumhurbaşkanımız çileli yollardan geçerek binbir emekle bugünlere getirdiği aziz davasının ve hayat felsefesinin yansımalarını kaleme alarak bir kitap haline getirdi. İmzası Recep Tayyip Erdoğan olan her eser gibi bu kitap da dimağlara itminan olacaktır inşallah.

Zat-ı alileri tarihe bıraktığı izlerle dünya mazlumlarının hamisi olarak gönüllerde taht kurmuş bir isim olarak kitabı ile de tarihteki izlerini sayfalarla kayıt altına almış ve gök kubbede hoş bir seda daha bırakmıştır. Bilvesile bu eserin hayırlara vesile olmasını can-ı gönülden dilerim.

Şöyle bir hafifçe özetine göz gezdirmek bile "dillendirilmeyi bekleyen ne çok şeyimiz varmış" dedirtmeye yetiyor adeta.

"Daha Adil Bir Dünya Mümkün" adı ile Türkiye'nin dünya zeminindeki asil misyonunu ortaya koyan bu eserin her satırında yeniden şahlanan ve her adımıyla biraz daha devleşen bir devleti okuyoruz diyebilirim.

"Merhametini yitirmiş bir çağda bizlere adaletin temsilcisi, vicdanların sesi olma sorumluluğu düşüyor." diyerek, Türkiye misyonunu özetleyen Sayın Cumhurbaşkanımız küresel siyasetin tıkanan yanlarından tutun da mülteci krizi, İslamofobi, uluslararası terörizme kadar yeryüzünü ve mazlumları yaralayan ne kadar husus varsa hepsine bir yönüyle değinmiş diyebiliriz. Geleneksel ve tarihsel birikimini çağdaş siyaset anlayışı ile harmanlayan ve her fırsatta edip ve hatip kişilik özelliklerine bizleri şahit eden Sayın Cumhurbaşkanımız en derin birikim ve hassas bakış açıları ile adeta dünyanın kurtuluşu için ihtiyaç duyulan bir pusula olarak bu eseri dünya kamuoyunun istifadesine sunmuştur.

Kendi ifadeleri ile "yol arkadaşım" övgülerinin şerefyap ettiği şahsım, tanıdığım günden beri zat-ı alilerinden çok şey öğrendiğimi ifade etmek isterim. Bu eserin içimde uyandırdığı en büyük heyecanlardan biri de, artık bir başucu kitabı olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın felsefesine kavuşmuş olmaktır. "Çocukların öldüğü ve öldürüldüğü bir dünyada hiç kimse masum değildir." diyen bir müessirin eseri okunmayı değil, deyim yerindeyse gözümüze gönlümüze sürme diye çekilmeyi hak ediyor diye düşünmekteyim. Hazreti Ömer adaleti ve Hazreti Ebubekir sadakati ile yürüdüğü yolda dokunduğu her gönülde çiçek açtıran bir lidere sahip olduğumuz için ne kadar bahtiyarız.

Sorunları tespit eden ve dünyanın kanayan yaralarına merhem olacak çözümleri de üreten Sayın Cumhurbaşkanımızın eseri inanıyorum ki bir milat olacaktır. Çile, cefa ve fedakârlıklarla bedellenmiş bir ömür tezgâhında ilmek ilmek işlenmiş olan bu sayfaların her satırından bir hisse, bir ibret alacağımızı düşünüyorum.

Ezcümle, bu kıymetli eserin bizlere ulaşmasında emekleri geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm paydaşlarına ayrı ayrı teşekkür ediyor ve diyorum ki, evet Sayın Cumhurbaşkanım "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" ve sizinle yürünen her yol o dünyaya çıkar. Hürmetlerimle kaleminize sağlık Sayın Cumhurbaşkanım.

Sağlıkla kalınız...

<p>Dicle Nehri kıyısında çay bahçesi işleten ve aynı zamanda balıkçılık yapan Ferat Karagöz, su samu

Su samuru havuzdaki balıkları yerken görüntülendi

Polisten kaçmak isterken 3'üncü kattan düştü! Yaralı halde hastaneye kaldırıldı

Hastalığında kullandığı ilikli kemik suyunu markaya dönüştürdü

Keban Baraj Gölü'nde korkutan görüntü! Engerek yılanı popülasyonunda artış gözlendi