• $18,0876
  • €18,1625
  • 1016.26
  • 3020.2
8 Mart 2020 Pazar

Batının tek dişi mazluma keskin!

Katil Suriye rejimi askerlerinin ve destekçilerinin Soçi Mutabakatı ile belirlenmiş sınırlara geri çekilmesini sağlamak, mazlum Suriyelilerin güvenliğini sağlayarak göçü engellemek ve bölgede kalıcı ateşkes ve istikrarı sağlamak üzere İdlib’de bulunan kahraman askerlerimize yönelik Şam yönetiminin düzenlediği hava saldırısında 34 askerimizin şehit edilmesinin ardından ülkemiz mülteci politikasında herhangi bir değişikliğe gitmeden kara ve deniz yoluyla Avrupa’ya geçmek isteyen mültecilere müdahale etmeme kararı aldı. Bu karar sonrasında çok sayıda mülteci kara ve deniz yoluyla Avrupa’ya gidebilmek için yola çıktı.

Birleşmiş Milletler Mülteci Örgütü (UNHCR) verilerine göre 3 milyon 621 mülteci ağırlayan ülkemiz dünyada en fazla mülteciye ev sahipliği yapan ülke pozisyonunda. Türkiye’yi sırasıyla Pakistan (1,4 milyon), Uganda (1,13 milyon) takip ediyor. Avrupa’dan listeye giren tek ülke 4. sıradaki Almanya. Almanya 1 milyon 21 bin mülteciye ev sahipliği yapıyor.

Lânet olası petrol uğruna, mazlum coğrafyaları kan ve gözyaşı sarmalında boğan batılı ülkeler bu coğrafyalardan kaçan mültecilerin akıttıkları kan ve gözyaşlarını bize, petrolü kendilerine akacak şekilde taksim ettiler.

Bu kirli taksim Sn. Cumhurbaşkanımızın “Artık tek taraflı fedakârlık dönemi bitti. Lafa gelince ülkemize destek beyanında bulunan diğer kimi devletlerin de aslında kıllarını bile kıpırdatmadan gelişmeleri takip ettiklerini biliyoruz.” sözlerinin ardından sona erdi ve ülkemizden Avrupa kapılarına adeta bir kavimler göçü yaşanmaya başladı.

Dokuz yıldır, kardeşçe misafir ettiğimiz mülteciler Avrupa’ya geçme ihtimallerinin yolunu açtığımız ilk andan itibaren adeta düşman ilan edildi ve canlarını, mallarını hedef alan muamelelere maruz kalmaya başladılar. Hem de kim tarafından? 1941 yılında Hitler işgaline maruz kalmış ve mülteci konumuna düşmüş Yunanistan tarafından. O Yunanistan ki, o dönemde Suriye topraklarına sığınmış ve bugün canlarına kastettikleri mazlumların dedelerinin ekmeklerini yemiş, kollarına sığınmışlardı. Unutkan değiller elbette sevgili okurlarım, sadece vefasız, acımasız ve nankörler!

Yunanistan’ın mültecilere reva gördüğü bu zulüm ve Yunanistan sınırına gelip dayanışma mesajları veren Avrupalı liderlerin söylemleri Batı’nın insanlığın beşiği değil, vahşetin kaynağı olduğu gerçeğinin adeta ete kemiğe bürünmüş halidir.

Bizim, sınır ötesi adımlarımız ve verdiğimiz şehitler bile mazlumlar içinken, dünyaya demokrasi dersi vermeye kalkan Batı’nın kendi iç sınırlarında ve duygu zeminlerinde mazlumlara ayıracak bir yer yoktur.

Esasında Batı ve insanlık kavramını aynı cümlede zikretmenin insanlığa zulüm olduğu kanaatindeyim.

Coğrafi ve ırki temellerin fersah fersah ötesinde uzamsal ve geniş bir mahiyete haiz olan Türk kimliği; cesaretin karşısında ihaneti, yardım eline karşı pusuyu, izzete mukabil zilleti, samimiyet akabinde sinsi planları göğüslemeyi ibadet bilmiş bir kavramı ifade etmektedir.

Mazlumlaştırılmaya ve muhtaciyete gebe bırakılmaya çalışılan Türkiye, dik ve güçlü durdukça dost postu giymiş stratejik hortlakların da hırsı artmaktadır elbette. Kapılarına dayanan mazlum mültecilerden bile Türkiye düşmanlığı devşirenler, mazilerindeki kıyım ve katliamların tesadüf olmadığını 21. YY. ortamında da ispat-ı vücut etmişlerdir.

Güçlü ve büyük Türkiye ayakları Anadolu coğrafyasına basan; ama, kolları tüm mazlumları kucaklayan bir şefkat ve merhamet devletinin adıdır. Bu ad, evelallah devlet-i ebed müddettir ve kıyamet sabahına kadar, zalimlerin korkusu, mazlum ve mağdurların hamisi olacaktır.

Merak Ediyorum:

Yıllardır mülteci yükünü sırtlayan Türkiye’yi anlamayanlar, sınırlarına dayanan mültecileri görünce Hanya’yı Konya’yı anlamışlar mıdır?

Sağlık ve afiyet içinde kalınız. 

<p> </p>

Kritik zirvede neler konuşuldu?

Köpek saldırısından kurtardı! Şimdi de yalnız kalmasın diye yanında işe götürüyor

Antik kentteki kazılarda bulundu! 2'nci yüzyılda yapıldığı tahmin ediliyor

Son anları kameraya yakalandı! Ölmeden saniyeler önce çekilen fotoğraflar ve hikayeleri