• $9,7446
  • €11,3703
  • 563.938
  • 1489.56
1 Mart 2020 Pazar

'Bağımsızlık değişmez karakterimizdir'

İstiklal ve istikbal mücadelesini beka düzleminde bir zemine sabitleyen ve idamesi için gereken her şeyi yapan aziz milletimiz, kanlı imparatorlukların, küresel vampirlerin karşısında her daim dimdik durmuş ve durmaya devam etmektedir. Bu duruşun adı dün Çanakkale, Mohaç, Çaldıran… idi bugün de Libya’dır, Kırım’dır, İdlib’dir!

Dün olduğu gibi bugün de millet olarak canımızla, kanımızla, malımızla, şehitlerimizle ve gazilerimizle bir beka mücadelesi yürütüyoruz. Tıpkı Çanakkale’de, Yemen’de, Balkanlar’da olduğu gibi…

Güçlü ve büyük Türkiye olmamızın altında yatan bir başka manzara da dünya mazlumlarına kol kanat oluşumuz, kısık seslere nida oluşumuzdur. Sınır güvenliğimizi sağlamak adına attığımız ve atacağımız her adımla mazlum coğrafyaların da güvenliğini sağladığımız bilinmelidir. Dünyanın gözü Türkiye üzerindeyse bunun sebebi filhakika budur.

Yüklendiği ulvi insanlık görevini her mecrada mazlumlar lehinde geliştiren ve işleten milletimiz, Suriye’de niçin var olduğumuzu da pek alâ bilmekte ve derin tarihi tecrübeleriyle harmanlayarak vaziyeti en doğru şekilde yorumlamaktadır.

Bu bağlamda kahraman ordumuz, inancımız, namusumuz, toprağımız ve hassasiyetlerimiz uğrunda hiç çekinmeden kanımızın son damlasına kadar savaşabileceğimizi dosta düşmana göstermektedir.

Hakk’a yürüme erdemi ile yolunu bulan ve adımlarını müşahhas ve mücerred hassasiyetleri cem ederek atan devletimiz, aidiyet temelli gelecek tesisinin bugünkü durağı olan İdlib’de büyük bir azim ve kararlılıkla mücadele vermektedir.

Mübarek Regaip gecesi İdlib’de şehadet şerbetini yudumlayan kahraman evlatlarımız da bizlere adeta Rabbimizin şu müjdesini haykırmaktadır;

“Allah yolunda öldürülenlere sakın ölü demeyin, onlar diridirler. Ancak siz bunu idrak edemezsiniz.”

Bize göre şehitlik; iman, cesaret, azim ve varoluş destanının adıdır.

Şehitlerimiz, vatan bildiğimiz yeri ne böldürürüz ne de namerde teslim ederiz. Bu uğurda “ya oluruz ya ölürüz” ifadesinin ölümsüzleşen neferleridir aslında.

Tarihimizden, izzet ve şerefemizden hissedar olamayanlar, şehadetimizi ve mücadelemizi kayıp olarak görecektirler. Bu doğru(!)

Kayıp vardır ama; kaybetmemizi bekleyen salyası kurumayan zihnen ve fikren özürlü mankurtlar için vardır.

Milletçe ve devletçe bir duruşla bugünleri de atlatacağımızdan şüphe duymamaktayım.

Şehitlerimizi fırsat bilip kutlu yürüyüşümüze çelme takmak isteyenlerin yüzlerine maske takarak yaptıkları açıklamalar kimseyi şaşırtmasın.

Bu toprakları, sadece nimetinden istifade ettiği bir sağım zemini olarak görenlerin amacını iyi biliyoruz.

Kim, kalbinde ne yetiştiriyorsa onun hasadına el ovuşturmaktadır.

Şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anarken, gazilerimize şifa, onurlu milletimize başsağlığı, sabır ve metanet diliyorum.

Merak ediyorum:

Bugün sınır güvenliğimiz için verdiğimiz mücadeleyi gereksiz görenler, yarınlarımızın; Irak, Suriye, Libya, Mısır, Lübnan olmasını isteyenlerle aynı dili konuştuklarının farkındalar mı? 

<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Karadeniz yaylalarında ikinci yıkım dalgası

Göktaşı ile öyle bir şey yaptı ki! Her anını paylaştı

Galatasaray'ın Nef Stadı'ndaki taraftara açık antrenmanından fotoğraflar