• $13,4306
  • €15,2737
  • 794.778
  • 2042.08
2 Şubat 2013 Cumartesi

Yılları yenebiliriz

Yaşlanmayı durduramasak da biraz dikkat ederek biraz da destek alarak sağlıklı ve genç görüntümüzü koruyabiliriz. “ Peki, neler yapabiliriz” dediğinizi duyar gibiyim. Güzellik uygulamaları ve estetik dünyası dünyanın dört bir yanında yeni alternatiflerle genişliyor. Yıllarla yarışıp daima sağlıklı ve genç görünmek mümkün. Tabii, rutin bazı alışkanlıklar edinmekte de fayda var.  Daha genç bir cilde sahip olmak için yapabileceğiniz en basit egzersiz bol bol su içmek. Vücudumuzun suya her zaman suya ihtiyacı var. Dahası vücutta yağ birikmesini engellemek için mutlaka yürüyüş yapmalısınız. Ama “benim vaktim yok yürüyüş yapamıyorum” diyorsanız gittiğiniz alışveriş merkezlerinde, iş yerlerinizde asansörleri değil merdivenleri kullanabilirsiniz. Ayrıca bol bol sebze ve meyve tüketerek, günü öğünlere bölerek az ama sık sık, akşam yemeklerini daha erken saatte yiyerek hem sağlıklı hem de genç görünmek mümkün. 

Söz konusu gençlik ve güzellik olunca pek çok alternatif olduğundan söz etmiştim. Yaşadığımız sorunlar ve sahip olmak istediklerimizle ilgili olarak bir uzmana başvurduğumuzda ve doğru yöntemlerle tanıştığımızda daha genç, daha ışıltılı, daha alımlı bir görünüm mümkün. Peki, bu alternatifler neler? Bazılarını örnek verebilirim. 
Vücudunuzu akne, güneş lekesi ve sivilce lekelerinden arındırmak için Oksijen Terapi uygulanabilir. Oksijen Terapi yüz bölgesinde, boyun, el ve havasız kalan saçlara, deri ve derialtı tabakalarını destekleyecek ve tedavi edecek cilt bakım ürünlerinin yüksek basınçlı oksijen yardımıyla derinin alt katmanlarına kadar indirilmesi ve cildin oksijenlenmesi amacıyla yapılır. Bu uygulama cilt lekeleri azalmasında, cildin nemlenmesine, dokular canlanmasında, gözaltı torbalarının azalmasında ve ınciltteki sarkma ve deformasyonların azaltılmasında kullanılan bir uygulamadır. 
Cildin daha gergin, dolayısıyla daha genç görünmesi için ise CryoElektroporasyon uygulamak alternatifler arasında. Haftada bir defa cilde uygun hazırlanan vitamin kokteylleri, cildi -5 derecede soğutarak kas yönündeki başlık hareket ettirilerek cilde yavaş yavaş yediriliyor. Eğer cildinizde sarkma problemi varsa lifting yani toparlama amaçlı 10 dakika sıcak, 10 dakika soğuk uygulamayla cilt şoklanıyor ve cilde verilen vitaminler sayesinde gerginlik sağlanıyor. İşlemi haftada 1 veya 2 defa olmak üzere toplamda 4-6 seans öneriyorum. Biz kadınlara güzel bir müjdem var. Özel bir gün öncesi cildinizin hızlı toparlanıp toparlanmasını isteyenler için de uygun bu uygulama.  Davetlerinize, yıldönümü yemeklerinize ve düğünlerinize gitmeden bir gün önce yaptırıp hızlı bir şekilde ışıltılı bir sonuç almanız mümkün.  
Bir diğer yöntem olan Elektro Masaj Uygulamasıyla da cilt daha canlı ve genç görünür. Elektro masaj yapılırken kaslar çalışır ve yağların yıkımı gerçekleşir. Elektro Masaj Uygulaması, daha canlı, genç bir görünüm elde edilmesinde, sarkmış ve gevşemiş olan kasların toparlanmasında, doğum ve ameliyat sonucunda zayıflayan kasların toparlanmasında kullanılabilir.  
Tabii ki herkesin cilt özellikleri, hassasiyeti aynı değil. Dolayısı ile herkese aynı yöntemi uygulamak büyük hata olur. Zaten başvuracağınız uzman, cildiniz için uygun onarım ve bakım yöntemlerini belirleyecek ve uygulayacaktır. Her keseye uygun olabilecek alternatifler sunulabiliyor ve ödemelerde de kolaylıklar sağlanabiliyor. Bir uzmana danışıp bilgi almakta, yapılabilecekleri öğrenmekte ve alternatiflerden haberdar olmakta fayda var. Yine de kendiniz için maliyetsiz bir bakım yöntemi arıyorsanız sizlerle daha önce paylaştığım doğal maskelerden yardım almanızı öneririm. Sık sık tekrarlandığı gibi çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır. Güzelliğinize…

info@pervindincer.com
www.pervindincer.com

PERVİN DİNÇER

<p>Haber: Ayşe Gültekin</p><p>Şehirlerarası ulaşım ağı  olan Bayrampaşa, dünyanın tekstil mer

Atila Aydıner ile 'yerli yerinde' Bayrampaşa Belediyesi'nden anlamlı eser

Cam parçalarından evlilik teklifi! Herkes onu konuşuyor

Bu deliğin altında bakın ne var! Gözlerinize inanamayacaksınız

Sarımsağı böyle tüketenler dikkat! Bu hatayı sakın yapmayın