• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
21 Temmuz 2013 Pazar

Ter kokusu ve ter lekelerine karşı botoks

İster kadın isterse erkek olsun her daim bakımlı olmak, her konuda temizlik ve bakımın beraberinde getirdiği güzelliğe dikkat etmek son derece önemli. Katıldığımız toplantılarda, yemeklerde, davetlerde ya da en basit bir arkadaş toplantısında her şey unutulabilirken geride sadece kokumuzun kaldığını unutmayalım. 
Her kadın ve erkeğin ortak sorunu ve başlarının derdi kol altlarından elbiselere kadar sızan ter ve beraberindeki ter lekeleri. Nasıl da canımızı sıkıyor değil mi? Ne yaparsak yapalım kalıcı sonuçlar yerine günübirlik sonuçlar buluyoruz değil mi? Hatta günlük bile değil, saatlik deodorantlar ter kokularını yok ederken elbiselerimizin kol altlarında kalan sarı renkler ise günün geri kalanını sarartıp bırakıyor sanki.
Özellikle yaz aylarında sıcaklardan korunabilmek için tercih ettiğimiz açık renk tişörtlerimizin kol altlarında kendini gizleyen ter lekeleri kollarımızı kaldırmadan robot gibi hareket etmeye zorluyor bizi. Ah o bizi toplumdan kopartıp asosyalleştiren ter kokusu yok mu? Bir de o ter kokuları yüzünden gizliden gizliye kol altlarımızı kokladık durduk. Üstelik utanıp kaçacak yer aradık, köşe bucak saklandık durduk. Ama size harika bir haberim var. Koltuk altına yapılacak botoks sayesinde ne elbiselerinizdeki ter lekeleriniz kalacak ne de ter kokusu yüzünden kaçacak delik arayacaksınız. Bu sayede kollarınızı özgür bırakmanın tam zamanı.
Sadece kırışıklarda etkili olduğu düşünülen botoks uygulaması, aşırı terlemede de kullanılıyor. Ayak tabanı, kol altı terlemesi ve avuç içinde birçok hekim tarafından kullanılıyor. Uygulamadan önce terleyen bölgeyi belirlemek için cilde baticon tarzı ürün sürülüyor, ardından mısır nişastası kullanılıyor. Terleyen bölge mor renk olarak belirleniyor. Ardından hazırlanan botoks karışımı, ince uçlu iğnelerle kişinin uygulama yapılacak alanı lokal anestezik kremle uyuşturulduktan sonra enjekte ediliyor. Etkisi 48 saat içerisinde ortaya çıkıp 15 gün içerisinde aşırı terlemenin önüne geçiliyor. 8 ay kadar etkisi sürüyor ve kişinin isteğine bağlı olarak uygulama tekrarlanabiliyor. Kim derdi ki botoks bizi baş belası ter kokusundan kurtaracak diye. 
Günümüzde birçok kişi bu uygulamayı tercih ediyor. Özellikle yoğun tempoda çalışan ünlüler sahnede görüntüyle ilgili bir olumsuzluk olmaması adına tercih ediyorlar. Siz de terlerinizin uçup gitmesini istiyorsanız kafanızda soru işareti kalmadan gönül rahatlığıyla bu uygulamayı yaptırabilirsiniz. Ama benden size bir hatırlatma; uygulama yapacak uzmanı ve merkezi dikkatle seçerek daha kısa sürede daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.
Güzelliğinize…

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor