• $15,9437
  • €16,8794
  • 945.027
  • 2376.82
11 Aralık 2011 Pazar

Selülitlerin yeni silahı

Selülit, günümüzde birçok kadının problemidir. Düzensiz beslenme, sık sık kilo alıp verme, genetik yatkınlık, hormonlar, sigara kullanımı gibi nedenlerle oluşan selülit; kilo verilse de düzenli spor yapılsa da hafifler, ancak birçok kişide tam anlamıyla yok olmaz. Selülitler için her gün yeni bir ürün piyasaya çıkıyor, ancak olumlu sonuçlar alınamıyor; çünkü birçok ürün cilt altına yeterince etki edemiyor.
Selülitte mezoterapinin etkisi tartışılmaz. İyi hazırlanmış kokteyl ve iyi bir el tarafından yapılan mezoterapiyle çok ciddi sonuçlar alınmaktadır. Mezoterapi; kişinin problemine göre hazırlanan kokteyllerin ince uçlu iğnelerle cilt altına uygulanmasıdır. Ülkemizde son zamanlarda mezoterapi, özel pistonlu tabancalarla yapılmaktadır. Tabancanın amacı, elle yapılan mezoterapi  uygulamasına göre daha hızlı, daha homojen, minumum ağrıyla ilacı cilt altına enjekte etmektir. Bu tabancalar dakikada 500 enjeksiyon gerçekleştirmektedir. Aslında cildin altına verilen kokteyl ve hızlı iğnelemeyle 'roller' denilen cilt yenileme sistemi ve mezoterapi  birlikte yapılmış olup, hem cilt kalitesi artırılmakta hem de cilt eskiye oranla sıkı ve selülitlerin azaldığı bir görüntü almaktadır.
Mezoterapi selülit tedavisi, bölgesel incelmede kullanılabildiği gibi; ciltte lifting etkisi yaratmak, saç dökülmesini durdurmak içinde kullanılabiliyor. Haftada bir uygulanan mezoterapide seans süreleri kişinin problemine göre belirleniyor.

info@pervindincer.com

<p>Ali Nuri Türkoğlu, AKŞAM TV'de Bir Dizi Sohbet programının canlı yayınına konuk oldu. Payitaht Ab

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Erzurum'da mayısta beyaz örtüyle kaplandı

Hayvanların gazabına uğrayan insanların zor anları

Arşivden çıkan tarihi Türkiye fotoğrafları! İlk kez göreceksiniz