• $15,9392
  • €16,7939
  • 926.21
  • 2394.83
16 Ekim 2011 Pazar

Kendi kanınız ile gençleşin...

Yaşlanma sürecinde bağ dokusunun temel maddesi kolajen ve elastik liflerde sayıca azalma ve yapı bozukluğu başlar. Sonuçta deride kırışıklık ve sarkmalar oluşur. Cilt parlaklığını ve nemini yitirir. Cildin yeniden yapılanması gençliğini canlılığını kazanması için dışardan cildi uyarıcı işlemler yapılmalı. Son yılların en popüler ve başarılı uygulamalardan biri de PRP (Platelet Rich Plazma) kendi kanınız ile gençleşme uygulaması. Bu uygulama; kişiden bir miktarda alınan kanın özel bir tüpe konularak ayrışma işlemine tabi tutulduktan sonra elde edilen az miktardaki platelet yönünden zenginleştirilmiş plazmanın (PRP), yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla verilmesidir.
Kişinin kendi kanından elde edilen plazma kök hücreleri uyararak kırışıklıkların giderilmesinde, cilt ve vücut sarkmalarında,cildin nem seviyesinin artırılıp yeniden parlamasına, yaraların iyileşmesinde, göz altı morluklarında ve saç dökülmesi tedavisinde uygulanabilmektedir.
Yaşa bağlı olarak 3-4 hafta aralıklarla 2-4 uygulama seansı önerilmektedir. Her uygulama yaklaşık 30 dakika sürmektedir. İşlem öncesi lokal anestezik krem uygulandığı için acı olmamakta, işlem sonrası kişi günlük hayatına devam edebilmektedir. Kişi en erken bir yıl sonra olmak üzere isterse işlemi tekrarlayabilir. Eğer kişi yeterli sonuç aldı ise tekrar yaşlanana kadar bir daha yaptırmak zorunda da değildir.
Prp tedavisi pıhtılaşma, kanama bozukluğu olanlara, kan sulandırıcı ilaç kullananlara, karaciğer hastalığında, kanser hastalığında ve hamilelerde uygulanmamalıdır. Bu tedavi yönteminde  başarılı sonuç alınabilmesi için dikkat edilecek  husus kanın hazırlandığı kitlerdir. Uygulama yaptırırken kitlerin Avrupa menşeli olmasına ve yanınızda açılıp hazırlanmasına dikkat ediniz. Prp tedavisini Ayşegül Aldinç,Gülay Kamaz, Angelina Jolie ve bir çok ünlü gençliğini ve güzelliğini korumak için uygulatmakta.

<p>Bu yıl bir ilki  gerçekleştiren ve 8 gün boyunca sürecek olan SAÜFEST, farklı alanlarda düzenlene

SAÜFEST: Festival Anlayışında Yenilik

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama