• $7,3227
  • €8,8583
  • 413.37
  • 1496.03
05 Haziran 2011 Pazar

Hangi yaşa hangi bakım?

20'li yaşlarda cilt parlak, kırışıklıklardan uzak ve gergindir. Çene hattı belirgindir. Bu yaş grubu cildini temiz tutmalı, yaşına uygun nemlendirici ve güneş koruyucu tercih etmeli, botoks, dolgu gibi uygulamalar bu yaştaki kişilerin tercihi olmamalı. 20'li yaşlardaki bazı kişiler ciltlerinde sivilce problemi yaşıyor olabilir, bunun için bir uzmandan yardım alarak bu sorunun üstesinden gelebilirler. 20'li yaşlarında olan Sanem Tezman cildi, fiziği ve saçlarıyla genç kızlara örnek olabilecek güzellerimizden...
30'lu yaşlarda cildin parlaklığı devam etmekte, genelde göz etrafında hafif çizgiler belirmeye başlamaktadır... Bu yaş grubunda nemlendiricilerin altına serumlar kullanılmaya başlanabilir, özellikle göz çevresi için göz kremleri tercih edilmeli. Çizgilerin derinleşmemesi için ufak botoks uygulamaları da yaptırılabilir. Yağlı cilde sahip olan kişilerde bu yaşlarda gözenekler iyice belirginleşebilir. Bunun için de lazer   veya roller uygulamalarından destek alınabilir. 30'lu yaşlara Özlem Yıldız'ı yaşının güzeli olarak örnek olarak verebiliriz.
40'lı yaşlarda cilt artık yavaş yavaş canlılığını kaybetmeye başlamakta, boyun ve göz etrafında çizgiler belirginleşmeye başlamaktadır. Bu yaş grubu yoğun nemlendiriciler  ve çizgi açıcı özelliği olan özellikle peptide ve alpha lipolic asit içerikli ürünleri tercih edebilir. Botoks uygulamalarına başlayabilir, lazerle cilt gençleştirme tedavileri, vitamin veya kendi kanınızla yapılan PRP uygulamalarına başlayabilirler. Burundan dudaklara doğru inen nazonabiel çizgileri için dolgu uygulamaları da daha genç görünmek için tercih edilebilir. 40'lı yaşlar söz konusu olduğunda, Siren Ertan yaşının güzeli ünlülerden biri.
50'li yaşlara gelindiğinde çizgiler derinleşmekte, yüzdeki hacim kaybolmakta, ciltte lekeler oluşmakta, göz kapakları düşmekte, cildin elastikiyeti azalmakta ve çene hattı eskisi gibi belirgin olmamaktadır. Bu yaş grubu toparlayıcı ve çizgileri açıcı özelliği olan ürünler tercih edebilir. Ameliyattan çekinmeyenler orta yüz liftingi operasyonu yaptırarak yüzlerinin daha gergin, hacimli ve çene hattının çok daha net olmasını sağlayabilir. Göz kapaklarında aşırı düşüklük yoksa botoks enjeksiyonları, radyofrekans uygulamaları yeterli olabilir. 50'li yaşlarda olan Şebnem Çapa, yaşının en güzel isimlerinden biri. Şebnem Hanım, aşırı güneşlenmesine, yaz kış bronz olmasına rağmen, cildinin güzelliğini koruyor.
60'lı yaşlarda yüzle birlikte boyun çizgileri ve sarkmaları ilerlemekte, göz kapakları düşmekte ve göz altı torbaları iyice belirginleşmektedir. Bu yaş grubu da düzenli olarak bakım ürünleri kullanmalı, daha genç görünmek isteniliyorsa yüz ve boyun germe operasyonlarına başvurulabilir. Yüzün orta kısmında yağın azalması ile birlikte iskeletimsi görüntü ortaya çıkmakta.  Vücuttan alınan yağ ile orta yüz kısmına elmacık kemiklerine tekrar hacim verilebilir. Göz kenarları için botoks, cilt ve ellerdeki çizgiler lekeler için lazer ve peeling uygulamaları tercih edilebilir. 60'lı yaşlarda olan Heves Ekinci, cildine ve fiziğine iyi bakan, her giydiğini yakıştıran ve her daim genç kalan güzellerden...

<p>İran'ın Ankara Büyükelçisi, Türkiye'yi Irak'ın egemenliğini ihlal etmekle eleştiren ifadeler nede

Türkiye'den İran'a net mesaj!

Safranbolu'da 606 Mehmetçik kan bağışı yaptı

Dünyaca ünlü yönetmen Guy Ritchie Ayasofya ve Topkapı Sarayı'nı ziyaret etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (01 Mart 2021)