• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
29 Eylül 2013 Pazar

Güzellik kusursuz olmalı

Sadece cilt bakımı yaptırmak ya da manikür, pedikür yaptırmak tam anlamıyla güzellik kavramını karşılamıyor ne yazık ki. Karşımızdaki kişinin gözlerine baktığımız vakit ya ondan elektrik alıyor ya da önyargılarımız kafamızda belirlenip yerini sabitliyor. İşte bu sebeple gözler ve göz çevresi son derece önemli. Göz morlukları ya da göz torbaları kişinin tüm özgüvenini yıkıp geçiyor. 
“Özgüvenimi kaybetmek istemiyorum” diyorsanız yapmanız gereken oldukça basit. Göz çevrenize biraz daha zaman ayırarak bazı uygulamalardan yardım almanız yeterli. Nasıl mı? Tüm bunların yani kendinize olan güveninizin tuzla buz olmaması için ya da daha genç ve güzel görünmeniz için gözlerinize yapabileceğiniz birkaç uygulama önerebilirim. İşte bu uygulamaların bazıları.
Eye Cell: Bu uygulama göz çevresindeki ince çizgileri, göz altı torbalanmalarını, morlukları, elastikiyet kaybı olan üst ve alt gözkapağı çevresini korumak ve canlandırmak için uygulanan etkili bir yöntem. Göz çevresi için uygun olan botanik kök hücre ekstreleri; üzerinde saç teli inceliğinde iğnelerin bulunduğu rollerle göz altları ve üst göz kapağına, çizgilenme problemi var ise göz çevresine yedirilmektedir. Ardından göz etrafına kolejen üretimini artıran göz çevresindeki ince deriyi yenileme özelliğine sahip zar şeklinde soğuk jel peptidepach uygulanmaktadır. Pachler ciltte 15 dakika bekletildikten sonra çıkarılıp uygulamanın devamı olan serum kullanılmaktadır. Daha sonra soğuk krem uygulanarak işlem sonlandırılmaktadır. Amaç hücre yenilenmesini artırmak ve kullanılacak ürünlerin cilt altına emilimini artırmak. Eyecell uygulaması yaklaşık 30-40 dk sürmektedir. Ve kişinin göz çevresi sorununa bağlı olarak 4-8 seans uygulanabilir. 10-15 gün aralıklarla yapılması yeterlidir. 
Fraksiyonel Karbondioksit CO2 Lazer: Göz altı ve üst göz kapağındaki yağ bezeleri, lekeler, ‘ben’ler, ince-derin çizgiler, elastikiyetini ve canlılığını yitirmiş deri için bu yöntem kullanılıyor. Gerçekten iç rahatlatıcı ve gözle görülür sonuçlar elde ediliyor. İşlem genelde 1-2 seans uygulanıyor. İşlem öncesi göz içine genelde lens gibi bir aparat yerleştiriliyor ve daha sonra problemli bölgeye lazer atışları yapılıyor. Ağrısız bir işlem olduğunu söylemekte fayda var. 3-5 gün dinlenmeniz ve gözlerinizi korumanız gerekebilir. 
Eye Peel: Göz çevresinin aydınlanması, ince çizgilerin görüntüsünün yumuşatılması için ve leke problemi olan kişilerde uygulanabilen EyePeel de son derece etkili bir bakım yöntemi. Önce özel solüsyonla göz çevresi temizleniyor. Ardından kalem şeklindeki peeling solüsyonu göz çevresine uygulanıyor. Uygulama süresi sona erdiğinde mendil şeklindeki temizleyiciyle işlem durduruluyor. Ve hemen ardından uygun serum kullanılıyor. Toplamda 20-30 dk süren bu işlem için  probleme göre 5-8 seans ideal. 10-15 gün aralıklarla uzmanınızı ziyaret edip seanslarınızı sürdürmeniz sonucunda canlı ve sağlıklı bir göz çevreniz oluyor.

 

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor