• $9,536
  • €11,1011
  • 547.247
  • 1455.42
21 Nisan 2013 Pazar

Güzel bir cilt için kimyasal peeling

Cilt bakımında yenileme etkisi yaratan çok sayıda asit ve peeling var. Bugün size gönül rahatlığıyla önerebileceğim ve bilgi vermek istediğim türlerden söz edeceğim. Yine de uzman onayıyla başlamanız gerektiğini hatırlatmış olayım. 

SALİSTİK ASİT
Yağlı ve akneli ciltlerde yağ kontrolünün sağlanmasında, yağlanmanın getirdiği sivilce ve aknelerin tedavisinde kullanılmaktadır. Beta Hydroxy Asit (salistik asit) ayrıca iltihap dindirici özelliğe sahiptir. Gözeneklerin altına inip akne ve sivilceleri tedavi eder. Cildi yatıştırır ve tahrişleri önler. Cildi yeniler, gözeneklerin temiz kalmasını sağlar ve böylece sivilceye engel olur. Salistik asit deriye sürülür, birkaç dakika beklenir ve daha sonra özel nötralize solüsyonuyla ciltten uzaklaştırılır. Özel besleyici krem ve güneş koruyucu uygulanarak etkisi katlanır. Bu uygulamalar 1-3hafta aralıklarla yapılır. 

AZELAN PEELİNG;
Akne ve sivilce tedavisinde kullanılır. Kombinasyonu: Azelaikasit ve salisilik asittir. Epidermik hiper pigmentasyon ve akne tedavileri için özel olarak geliştirilmiştir. Akne ve sivilceyi tedavi ederken sivilcelerin bıraktığı hafif görünümlü kızarıklık ve tahrişi iyileştirmeye yardımcı olur. Anti bakteriyel ve antioksidandır. Yağ asit salgılamasını azaltır, keratin tabakayı normale döndürür. Akne oluşumunu engeller, cildi canlandırır. Cildin durumuna göre ortalama 1-3 hafta aralıklarla yapılır.

J.R ASİT PEELİNG ( JESSNER);
Jessner, epidermis hücre onarımını sağlar, lekelenme (pigmentasyon) sorununu çözmeye ve cilt rengini açmaya yardımcı olur. Cilt dokusunu onararak dermistekollajen sentezini artırır.  Güneşe bağlı yaşlanma, derinin rengini açma tedavisi ve güneş hasarına bağlı çizgi ve ince kırışıklıkların onarımı tedavisinde kullanılır.

GLİKOLİK ASİT;
Meyve asitleri olarak bilinen şeker kamışından elde edilen doğal kaynaklı bir meyve asididir. Cildi aşırı derece tahriş etmemesi nedeniyle sosyal hayatı etkilemez. Deri hücrelerinin yenilenme ve hızını artırır. Ciltteki kolajen sentezini artırır. Ciltteki ince kırışıklıkları azaltır ve oluşmasını geciktirir. Ciltteki nem seviyesini artırır ve cildi yeniler. Ciltteki ölü deriyi uzaklaştırarak doku gelişimini destekler. Ortalama 4-6 seans gerektirebilir.

T.C.A PEELİNG;
Cilt yenileme tedavisinde rüzgâr, sigara, alkol ve stres, güneş hasarı (foto yaşlanma)cilt renginde matlık, güneşe bağlı hafif lekelenmelerde uygulanmaktadır. T C A tedavisinde ciltte soyulma evresiyle daha genç ve yeni cilt dokusu elde edilir. Cildin durumuna göre 2-3 seans gerektirebilir. İşlem sonrası cilde kızarıklık, pullanma ve soyulma gerçekleşebilir. Güneşten iyi korumak ve güneş koruyucu kullanmak gereklidir. 
Uygulamaların ardından cildinizin artık daha hassas olduğunu unutmayın. Tüm uygulamaların ardından temizlenen cildi, güneş ve solaryum gibi zararlı ışınlardan da korumak gerek. Peki, neler yapabilirsiniz? Öncelikle cildi güneş ışınlarından korumak için cildinize uygun güneş koruyucu kremler kullanmanızı öneririm. Ayrıca bu uygulamaların ardından solaryum gibi cilde direkt değen zararlı ışınlar içeren uygulamalardan uzak durmayı ihmal etmeyin. Biraz dikkat ettiğinizde daha canlı ve sağlıklı bir cilde kavuşmuş olacaksınız.
Güzelliğinize.

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu