• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
14 Nisan 2013 Pazar

Göz çevresi için alternatif öneriler

Göz çevremizde yaşlanma belirtileri görülmeye başladığında, kırışıklıklar ve mor halkalar oluşup zamanla arttığında gözlerimiz de ister istemez yaşlı bakıyor. Daha ruhsuz ve daha cansız. Maalesef yorgun ve yaşlı görünen gözler, ifadelerimizi de etkin biçimde yansıtamıyor. İşte bunun için de 20’li yaşlarla birlikte göz bakımına da özen göstermemiz gereken döneme giriyoruz. Doğal ürünlerden hafif bakım ve nem kremlerinden kalıcı uygulamalara kadar geniş bir skaladaki bakım çeşitleri, uzmanınızca tavsiye edilirse çok daha doğru bir seçim yapmış ve daha gerçek sonuçlar elde etmiş olursunuz. 
Bugün size göz bakımı uygulamalarından örnekler vermek istiyorum.
Eyecell: Göz çevresindeki ince çizgilerde, gözaltı torbalanmalarında, morluklarda, elastikiyet kaybı olan üst ve alt gözkapağında göz çevresini korumak ve canlandırmak için uygulanan etkili bir yöntem.  Göz çevresi için uygun olan botanik kök hücre ekstreleri; üzerinde saç teli inceliğinde iğnelerin bulunduğu roller ile gözaltları ve üst göz kapağına, çizgilenme problemi var ise göz çevresine yedirilmektedir. Ardından göz etrafına kolejen üretimini artıran göz çevresindeki ince deriyi yenileme özelliğine sahip zar şeklinde soğuk jel peptidepach uygulanmaktadır. Pachler ciltte 15 dakika bekletildikten sonra çıkarılıp uygulamanın devamı olan serum kullanılmaktadır. Ardından soğuk krem uygulanarak işlem sonlandırılmaktadır. Roller ile amaç hücre yenilenmesini artırmak ve kullanılacak ürünlerin cilt altına emilimini artırmak.
Eyecell uygulaması yaklaşık 30-40 dakika sürmektedir. Ve kişinin göz çevresi sorununa bağlı olarak 4–8 seans uygulanabilir. 10–15 gün aralıklarla yapılması yeterlidir. 
Fraksiyonel Karbondioksit CO2 Lazer : Göz altı ve üst göz kapağındaki yağ bezeleri, lekeler, benler, ince veya derin çizgiler, elastikiyetini, canlılığını yitirmiş deri için kullanılabilen bu lazer yöntemi gerçekten iç rahatlatıcı ve gözle görülür sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. 
İşlem genelde 1–2 seans uygulanıyor.  İşlem öncesi göz içine genelde lens gibi bir aparat yerleştiriliyor ve daha sonra problemli bölgeye lazer atışları yapılıyor. Ağrısız bir işlem olduğunu söylemekte fayda var. 3–5 gün dinlenmeniz ve gözlerinizi korumanız gerekebilir. 
EyePeel: Göz çevresinin aydınlanması, ince çizgilerin görüntüsünün yumuşatılması için ve leke problemi olan kişilerde uygulanabilen EyePeel de son derece etkili bir bakım yöntemi. 
Eyepeel uygulamasında özel solüsyon ile göz çevresi temizleniyor. Ardından kalem şeklindeki peeling solüsyonu göz çevresine uygulanıyor. Uygulama süresi sona erdiğinde mendil şeklindeki temizleyici ile işlem durduruluyor. Ve hemen ardından uygun serum kullanılarak işlem sonlandırılıyor. Toplamda 20–30 dakika süren bu işlem probleme göre 5-8 seans ideal. 10–15 gün aralıklarla uzmanınızı ziyaret edip seanslarınızı sürdürmeniz sonucunda canlı ve sağlıklı bir göz çevreniz oluyor. Sonrasında sosyal hayatınız sekteye uğramaz ve makyajınızı yapıp sokağa çıkabilirsiniz. 

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi