• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
30 Ekim 2011 Pazar

'Gençlik Aşısı' ile bebek teni

Türkiye'de yeni uygulanmaya başlayan saf hyalüronik asit içeren 'gençlik aşısı' ile yüz, boyun, dekolte ve ellerde bebek teni gibi bir görünüm elde etmek mümkün oluyor...
Dünya'da 4-5 yıldır başvurulan 'gençlik' aşısı, soğuk zincirle getirilip muhafaza edilen saf hyalüronik asit içeren bir uygulama.
Yaş ilerledikçe ciltteki hyalüronik asit azalır. En çok bebek cildinde bulunan bu asidin 25-30'lu yaşlardan itibaren azalması nedeniyle yaşlanma süreci hız kazanarak cilt canlılığını, parlaklığını ve esnekliğini kaybetmeye başlar. Tıp dünyası cilde gençliğini veren 'hyalüronik asit' için bir enjeksiyon sistemi gerçekleştirerek, gençleşme etkisi yaratmanın yeni bir yolunu buldu. Hyalüronik asit, tıpkı botox gibi soğuk zincirle saklanarak % 100 saf halde kullanılıyor. Uygulama ise klasik yöntemlerin dışında çok hızlı çalışıp ardarda atışlar yapan bir enjeksiyon sistemi ile yapılmaya başlanıyor.
'Gençlik aşısı' uygulamasında özel bir makineye yerleştirilen bu çok değerli saf hyalüronik asit, göz seğirmesi kadar hızlı bir şekilde enjeksiyon yöntemiyle yüz, boyun, dekolte ve el bölgelerinde cildin tamamına sosyal hayatı etkilemeden, her hangi bir morluk, acı olmadan ürün uygulanabilir hale getirildi. Uygulama sonrasını takip eden zamanda, artan nem ve kolagen üretimiyle bu bölgelerde bebek teni gibi bir görünüm elde edilebilir hale geldi.
Bu uygulamanın diğer benzer yöntemlerden farkı ise, üretim teknolojisinde sadece kendine ait patenti ile etkisinin uzun süreye yayılmasıdır.
Aşı enjeksiyon şeklinde uygulanabildiği gibi, kişinin cildinde gözenekleri açık, renk düzensizlikleri gibi problemler söz konusu ise özel pistollü makinesi ile yine enjeksiyon şeklinde de uygulanabiliyor. Kremle yapılan lokal anestezi sonrasında işlem 20-30 dakika içinde gerçekleştiriliyor. İşlemi yaptıran kişinin cildinde nadiren de olsa sivrisinek sokmuş gibi küçük kabarmalar olabilir, ancak bu da 1-2 saat içinde geçer. İlk uygulamanın ardından 15 ve 21'inci günlerde ikinci ve üçüncü dozlar uygulanıyor. Etkinliğin daha uzun süreli olması açısından yılda bir kez de tekrarı öneriliyor.
Aşının 20 yaşından itibaren herkese uygulanabilme özelliği, herhangi bir yan etkisi olmaması ve verilen maddenin bütün yüze yayılıyor olması da diğer güzel avantajlar olarak ön plana çıkıyor.

info@pervindincer.com

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak