• $12,4548
  • €14,0481
  • 712.407
  • 1776.41
4 Mayıs 2014 Pazar

Dövme nasıl silinir?

“Bir kere dövme yaptıran, genelde bir daha yaptırmak ister” cümlesi dövme yaptırmak için can atanlara söylenir durur. Kimi değer verdiği insanın adını, kimi kendisiyle özdeşleştirdiği simgeyi dövme yaptırır vücudunun farklı yerlerine. Fakat bazıları bir süre sonra o heyecan geçince dövmelerini sıkıcı bulur ve sildirmek için araştırmalara başlar.
Farklı uygulamalarda kullanılan lazer aynı zamanda bir dövme silme aracı. Lazer ışınları deri yüzeyine zarar vermeden geçerek deri içindeki koyu renkli dövme pigmentine ulaşıyor. Dövme pigmenti lazer ışığını emerek ışıktaki enerjiyi ses ve ısıya dönüştürüyor. Bu sayede deri içindeki büyük parçacıklar halinde bulunan pigment, açığa çıkan enerji ile çevre dokuya zarar vermeden küçük parçacıklara ayrışıyor. Ayrışan dövme boyası vücudun bağışıklık sistemi tarafından daha kolay emilerek yok oluyor.Farklı renklerde dövme yaptırdınız ama ilk yaptırdığınız zamanki kadar anlamlı gelmiyor ve sildirmek istiyorsunuz. Bunun için ise farklı dalga boylarına sahip lazer sistemleri kullanılıyor. Lazerle dövme silme tedavisi Q Switch lazerlerle yapılıyor. Dövmenin rengine göre farklı dalga boyları kullanılıyor. Örneğin siyah renkli dövme tedavisinde 1064 nanometre, kırmızı renkte ise 532 nanometre dalga boyu tercih ediliyor. Uygulama öncesi dövmenin bulunduğu alan lokal anestetik kremle uyuşturuluyor. Ardından dövmenin rengine göre başlıklar kullanılarak lazer atışları yapılıyor.
İşlem sonrası dövmeli bölge kabardığı için Pomat sürülerek dövmeli bölgenin birkaç gün nemlendirilmesi gerekiyor.Bu uygulamanın yüz güldüren avantajlarından biri sosyal hayatı etkilememesi. Dövmenin rengi, büyüklüğü ve derinliği seans sayısını etkilemesine rağmen seans aralıkları 3-6 haftada birdir. Siyah renkli ve amatör dövmelerin daha kolay çıkarıldığını söylemek mümkün. Lazerle dövme silme uygulamasından sonra leke ya da iz oluşmuyor. Sadece yeni oluşan cilt bir kaç ay hafif pembe renk alıyor ama kısa zamanda eski haline dönüyor.
Güzelliğinize.

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle seyirci tarafından tanınıp benimsenen Mekin Sezer, iki

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 3: Mekin Sezer

Fenerbahçe'ye İzmir'de coşku seli

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor