• $15,9361
  • €16,85
  • 943.805
  • 2381.04
15 Nisan 2012 Pazar

Cildiniz yaza hazır mı?

Güneşin yüzünü göstermeye başladığı şu günlerde herkesi yaza hazırlık telaşı sardı. Özellikle bayanlar, selülit ve bölgesel fazlalıklarından kurtulmak, parlak, aydınlık, kırışıkların olmadığı bir cilde sahip olmak için güzellik polikliniklerinin kapısını çalmaya başladı.
Peki yaza formda bir vücut ve iyi görünen bir cilt için neler yapılabilir?
Yazın can sıkan konularının başında vücut tüyleri gelmekte. Sürekli jilet, epilatör cihazı kullanmak veya ağda yaptırmak can sıkıcı olmakta. Vücudumuzda ki tüyler yüzünden birçok kez istediğimiz kıyafetleri giyememek sinir bozucu olsa gerek. Oysa lazer epilasyon uygulatarak vücut tüylerinizden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Seanslara yeni başlanılsa bile, kılların 8-10 haftada bir çıkması büyük bir konfor. Lazer epilasyon uygulatırken dikkat etmeniz gereken; ten ve kıl yapınıza uygun lazer sistemlerinin kullanılması, uygulamadan hemen sonra güneşlenmemek ve solaryumdan uzak durmaktır.
Yazın sıkı, selülitlerin ve bölgesel fazlalıkların olmadığı bir vücut herkesin hayali... Selülitler için akustik şok dalga tedavisi, radyofrekans uygulamaları çok etkili. Sadece 6-8 haftada selülitlerin rahatsız edici görüntüsünden kurtulabilirsiniz. Kılcal damar problemi olanların, ısılı ve vakumlu uygulamalardan uzak durmaları gerektiğini belirtmeliyim.
Bölgesel fazlalıklara gelince; bu sezon çok popüler olan soğuk radyofrekans uygulaması imdadınıza yetişiyor. Haftada bir uygulanan bu yöntem, yağ hücrelerini soğuk dalganın etkisiyle azaltmakta, liposuctiona yakın etkiler yaratabilmektedir. Spor yapamayanlar için kasları kuvvetlendiren 'quantum caci' sistemiyle kombin çalışıldığında hem fazlalıklarınızdan kurtulup hem de sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz.
Vücut uygulamalarında iyi bir uygulayıcı, iyi sistemler ve birçok sistemin kombine şekilde kullanılması hem sağlık hem de sonuç açısından önemli.
Cildinize gelince güneş lekelerinden kurtulmak için geç kalmış sayılmazsınız. Mevsim ayrımı olmadan yapılan lazer karbonpeeling işlemi 10 günde 4-5 seans uygulanarak leke ve gözenek problemlerinizin önüne geçerek aydınlık bir cilde sahip olmanızı sağlar. Özellikle cildin nemlenmesi, sıkılaşıp parlaması için gençlik aşısı saf hyaluronic asit uygulamasını yaptırmak da çok anlamlı olacaktır. Tüm bu uygulamaların yanında bol su tüketmeniz, vitamin takviyeleri almanız, düzenli uyku ve beslenme programına uymanızda daha iyi görünmenizi sağlayıp, sonuçların daha uzun süreli etkili olmasını sağlayacaktır.

info@pervindincer.com
www.pervindincer.com

<p>Ali Nuri Türkoğlu, AKŞAM TV'de Bir Dizi Sohbet programının canlı yayınına konuk oldu. Payitaht Ab

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak

Erzurum'da mayısta beyaz örtüyle kaplandı

Hayvanların gazabına uğrayan insanların zor anları