• $16,3996
  • €17,5933
  • 971.97
  • 2431.67
10 Ağustos 2014 Pazar

Çatlaklar iz bırakmayacak!

“Dünyanın en güzel ve karşılıksız sevgisi nedir?” diye sorsam hepimizin aklına ilk olarak annelik gelir. Anne olmak her kadının yüreğinin en derininde yatan isteklerinden biri. Ama anne olmanın da bazı zorlukları yok değil. “Mesela ne?” dediğinizi duyar gibiyim.

Anne adayları, dokuz ay boyunca canının parçasını kucağına almak için gün sayarken vücut da gün be gün gerilip çatlıyor. Cilt çatlakları bu zorlu ama sonucu eşsiz olan süreçten nasibini alıyor almasına da kelimelerle tarif edilemeyecek bu duygunun karşılığı çatlaklar olmamalı.
Gelelim çatlakların detaylarına. Cilt çatlakları; gebelik, ergenlik ve hızlı kilo alıp vermeye bağlı oluşan estetik açıdan birçok kişiyi rahatsız edebilen izlerdir. Çatlak izleri genelde yüzeyden çökük, yırtık şeklindedir.Yeni oluştuklarında renkleri mor, kırmızıya yakın bir renk alırken yıllar geçtikçe renkleri açılarak gri kurşuni veya beyaz bir renk alır. Cilt çatlakları karın, kalça, basen, sırt, kollar, göğüs üstleri, diz arkaları, baldırlarda cok sık görülüyor. Çatlak dokusu incelendiğinde bağ doku elemanları dediğimiz, dokuları sıkı tutan ve canlılık veren doku elemanlarının azalarak cildin sıkı esnek yapısını kaybetmiş olduğunu gözlemleriz.
Hemen hemen her kadının derdi olan çatlaklara uzun yıllar çare aranıp durdu. Yazdıklarımı okuduktan sonra kafasında “Peki, bu durumun çözümü ne ?” sorusu belirenlere işte yanıtım. Ciltte oluşan bu eskime ve gevşemeyi gidermek için dokudaki bağ doku elemanlarını tekrar oluşturmak gerekir. Fraksiyonel Karbondioksit co2 lazerler uygulandıkları alana yeni doku oluşumunu tetikleyerek etki ederler. Oluşan yeni bağ doku yavaş yavaş çatlak alanını doldurarak cildin yenilenmesine ve çatlak görünümünün azalmasına neden olur. CO2 lazerle birlikte “Altın İğne” uygulaması, fraksiyonel radyo frekans uygulaması ya da bazı enjeksiyon uygulamalarından da desteğiyle daha etkili sonuçlar almak mümkün.
Akıllarda oluşan bir diğer soru ise uygulamanın hangi aralıklarla yapıldığı. Seans aralıkları probleminize ve uygulanacak tedavi protokolüne göre değişiyor. Ama yıllarca çatlak izlerini kapatmaya çalışmaktan yorulan biz kadınlar için oldukça makbul bir uygulama.
Güzelliğinize…

<p>Son dönemlerde teknoloji dünyasına damgasını vuran gelişme, ofise dönüş kararını protesto eden Ap

Çeviri yapabilen gözlük tanıtıldı | TeknoZone #26

TEKNOFEST Azerbaycan başladı! İşte ilk görüntüler

Zigana Tüneli'nde sona gelindi! Türkiye'nin en uzun tüneli olacak

2 bin 800 yıllık mühür, ilk kez İzmir'de ziyarete sunuldu