• $17,8618
  • €18,4077
  • 1026.61
  • 2829.58
1 Haziran 2014 Pazar

Çantanızı hazırladınız mı?

Havalar ısınmaya bizler de tatil planları yapmaya başladık. İster kadın ister erkek olsun bazı şeyleri yanımızdan- yöremizden yani çantamızdan eksik etmemiz gerekiyor. Özellikle yaza hazırlık yaptığımız bugünlerde bazılarımız tatil mekânları planlarına başladı bile. Bazılarımız ise rezervasyonunu yaptırırken diğerleri de çantalarını hazırlıyor. İşte çantalarımızda olması gerekenler.
Asla ve asla yanımızdan ayırmamamız gereken gerekliliklerin başında su geliyor. Artan hava sıcaklıklarında çeşitli yollarla vücudumuzdan attığımız suyu kazanmanın en iyi yolu bol bol su tüketmek. Su hem vücut sağlığımız için hem de cildimizin sağlığı için olmazsa olmazlardan. Yaz boyunca bakımlarımızı da ihmal etmemiz gerekiyor. Cildimiz ve saçlarımızın hem güneşten hem de havuzun, denizin suyundan etkileniyor. Cildimiz için unutulmaması gereken nemlendiricidir. Gün içinde kurumaya başlayan cildimizin nemlenmesi daha sonraki dönemlerde oluşabilecek sorunları da önleyecektir.
Saçlarımız genel sağlığımız için olduğu kadar estetik görünüm için de önemli. Öyle ki biz kadınları her zaman daha güzel gösteren saçlarımızdır. Bu noktada söyleyebileceğim yegâne şey tatile gitmeden saç bakımlarınızı yaptırmanız. Böylece saçın sağlığını korumak daha kolay olacaktır. Diyelim ki saç bakımınızı yaptırmadınız o zaman tatilden döndükten sonra ilk işiniz saç bakımınızı yaptırmak. Bu süreçte, tatilde saçlarınızın kurumaması için şampuanınızı size en uygunu olarak seçin ve saçınızı sıcaktan kuruyun. Saç kremi kullanmayı da ihmal etmeyin.
Gittiğiniz tatil mekânı neresi olursa yanınıza güneş kreminizi almayı unutmayın. Güneş, bronzlaşmanızı sağlamanın yanı sıra cilde de zararlı olabilir. Aşırı güneşlenme cildinizi de yakabilir. Tatilinizi kötü geçirmek istemiyorsanız ya da köşe bucak saklanmak istemiyorsanız güneş kremi olmazsa olmazlardandır. Sağlığınız için en az 30 faktörlük krem seçmenizi tavsiye ederim. Daha hassas bir cildiniz varsa 50 faktör sizi güneşten koruyacaktır.
Çantanıza atacağınız her şey sizin sağlığınızı ve rahatlığınızı sağlayacaktır. Benden size uzman tavsiyesi ise tatilinize gitmeden baştan ayağa bakımınızı yaptırmanız. Bu sayede hem sağlığınızı koruyarak hem de gönül rahatlıyla plajda denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.
Güzelliğinize...

<p> </p>

Cemevi provokasyonlarının perde arkası

Meryem Uzerli'den milyon dolarlık paylaşımlar! O fotoğraflar Instagram'ı salladı

Türkiye'nin en yakışıklı jönü belli oldu! Burak Özçivit listeye bile giremedi

Defne Samyeli'den hayranlarına müjde: Bu yıl 3 single çıkarmış olacağım