• $13,4373
  • €15,25
  • 771.433
  • 1838.25
15 Eylül 2013 Pazar

Asit ve peelinglerle cilde takviye

Eylül ayının ilk gününden itibaren hissedilir derecede azalan sıcaklıklar bize önce sonbaharı, ardından da kışın soğuklarını yaşayacağımız günlerin haberini veriyor. Soğumaya başlayan havalar nasıl doğanın değişimine neden oluyorsa aynı şekilde cildimizi de etkiliyor. Cilt daha erken kurumaya başlıyor ve takviyeye ihtiyaç duyuyor. 
Cilde yenileme etkisi yaratan çok sayıda asit ve peeling var. Bugün size önerebileceğim ve bilgi vermek istediğim türlerden söz edeceğim. Yine de uzman onayıyla başlamanız gerektiğini hatırlatmış olayım. 

SALİSTİK ASİT

Yağlı ve akneli ciltlerde yağ kontrolünün sağlanmasında, sivilce ve aknelerin tedavisinde kullanılıyor. Beta Hydroxy Asit (salistik asit) ayrıca iltihap dindirici özelliğe sahip. Gözeneklerin altına inip akne ve sivilceleri tedavi ediyor, cildi yatıştırıp, tahrişleri önlüyor. Gözeneklerin temiz kalmasını sağlıyor. 
Uygulamaya gelince; önce deriye sürülüyor ve birkaç dakika bekleniyor. Daha sonra özel nötrelize solüsyonuyla ciltten uzaklaştırılıyor. Özel besleyici krem ve güneş koruyucu uygulanarak etkisinin artması sağlanıyor. Bu uygulamaların 1-3 hafta aralıklarla yapılması sağlıklı sonuçlar veriyor.

AZELAN PEELİNG;

Akne ve sivilce tedavisinde kullanılır. Kombinasyonu: Azelaikasit ve Salistik asit’dir. Sivilcelerin bıraktığı hafif görünümlü kızarıklık ve tahrişi iyileştirmeye yardımcı olur.
Antibakteriyel ve antioksidan özelliği taşır. Yağ asit salgılamasını azaltarak keratin tabakayı normale döndürür. Akne oluşumunu engeller ve cildi canlandırır. Cildin durumuna göre ortalama 1-3 hafta aralıklarla yapılmak gerekebilir.

J.R ASİT PEELİNG ( JESSNER);

Jessner, epidermis hücre onarımını sağlar, lekelenme (pigmentasyon) sorununu çözmeye ve cilt rengini açmaya yardımcı olur. Yaz aylarında daha sık karşılaştığımız güneşe bağlı yaşlanma, derinin rengini açma tedavisi ve güneş hasarına bağlı çizgi ve ince kırışıklıkların tedavisinde kullanılır.

GLİKOLİK ASİT;

Meyve asitleri olarak bilinen şeker kamışından elde edilen doğal kaynaklı bir meyve asitidir. Glikolik asit, deri hücrelerinin yenilenme ve hızını artırır. Ciltteki kolajen sentezini artırır. İnce kırışıklıkları azaltır ve oluşmasını geciktirir. Nem seviyesini artırır ve cildi yeniler. Ölü deriyi uzaklaştırarak doku gelişimini destekler. Ortalama 4-6 seans gerektirebilir.

T.C.A PEELİNG;

Cilt yenileme tedavisinde rüzgar, sigara, alkol ve stres, güneş hasarı (foto yaşlanma)cilt renginde matlık, güneşe bağlı hafif lekelenmelerde uygulanmaktadır. T.C.A tedavisinde ciltte soyulma evresiyle daha genç ve yeni cilt dokusu elde edilir. Cildin durumuna göre 2-3 seans gerektirebilir. İşlem sonrası kızarıklık, pullanma ve soyulma gerçekleşebilir. Güneşten iyi korumak ve güneş koruyucu kullanmak gereklidir. 
Uygulamaların ardından cildinizin artık daha hassas olduğunu unutmayın. Tüm uygulamaların ardından temizlenen cildi, güneş ve solaryum gibi zararlı ışınlardan da korumak gerek. Peki, neler yapabilirsiniz? Öncelikle cildi güneş ışınlarından korumak gerektiği için bu uygulamaları güneşin olmadığı zamanlarda yaptırmak gerekir. Ayrıca bu uygulamaların ardından solaryum gibi cilde direkt değen zararlı ışınlar içeren uygulamalardan uzak durmayı ihmal etmeyin. Biraz dikkat ettiğinizde daha canlı ve sağlıklı bir cilde kavuşmuş olacaksınız.
Güzelliğinize.

<p>Coronavirüsün en çok mutasyona uğramış versiyonu olan ve 30'dan fazla mutasyonun tespit edildiği

Çok mutasyonlu yeni Covid-19 varyantı: Omicron

2021'e damga vuran ''Yılın Fotoğrafları'' oylaması başladı

Ankara'ya mevsimin ilk karı yağdı

Yunus polislerinin zorlu eğitiminden kareler