• $13,4139
  • €15,1608
  • 792.017
  • 1924.64
30 Aralık 2012 Pazar

Yılın son yazısı

2012 'ye veda ediyoruz. 2013 'de kendi adıma ne istiyorsam kat ve kat fazlası sizin olsun. 2012 benim için duygusal olarak kalp yaralarıyla dolu. Anneme meme kanseri teşhisi kondu. Tedavi süreci derken zaman biraz tatsız geçti. 2013 'den beklentilerim var. Allah herkesin kalbine göre versin...

Beren Saat'in başarı öyküsü
Geçen gün internette dolaşırken karşıma sürekli nedenini bilmediğim şekilde Beren Saat haberleri geldi. Hiç tanışmadım Beren Saat'le. Yakından da sadece Özgür Masur defilesinde gördüm kendisini. Kenan Doğulu'yla olan ilişkisine de içten içe sevindim çünkü Kenan Doğulu'yu çok severim; içimdeki ses birbirlerine iyi geleceği yönündeydi. Dedim ya sürekli bir şey yazıyorum karşıma Beren Saat haberi çıkıyor en son biyografisi çıktı karşıma. Okurken çok etkilendim. Biz ilk Beren Saat ismini 2004 yılında katıldığı Türkiye'nin Yıldızları Yarışması'nda duymuşuz ve ardı ardına başarısı gelmiş. Ama beni etkileyen kısmı, o yarışmaya girmesine teşvikte bulunan en yakın arkadaşı şu anda hayatta değilmiş... Efe Güray, Beren Saat'i çok teşvik etmiş ama bugün ki başarısını görememiş. Trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiş Efe Güray. Şu an hayatta değil Efe Güray ama eminim gökyüzünden izliyordur en yakın arkadaşının Beren Saat'in başarısını. Efe Güray 'ın 2004 yılında vefatından sonra ailesi onun adına bir vakıf kurmuş 'Efe Güray Eğitim ve Spor Vakfı' diye hayırlı işlere imza atıyorlar... Hem başarılı ama maddi olanakları olmayan gençlere burs verip hem de tenis ve satranç konusunda başarılı çocukların başarılarına başarı katmak için imkanlar sağlıyorlarmış. Güray ailesi, bir çocuklarını kaybetmişler ama onlarca kızlı erkekli çocukları olmuş vakıf sayesinde. Hayat ne tuhaf... İnternette karşıma çıkan haberler benim bir şey ulaşmama sinyalmiş... İçindeki burukluğu gözlerindeki o mahzunluğu şimdi daha iyi anlıyorum Beren Saat'in... Acıyla savaşarak başarıya nasıl koştuğunu bende daha iyi kimse anlayamaz.

Sokaklarda yeni trend
İstanbul Asmalımescit'de açıldıktan sonra hızla büyüyen Tektekçi yepyeni noktalar açmaya devam ediyor. Tektekçi'nin ortağı Berti Palambo eski arkadaşım. Onun başarısını görmek beni mutlu ediyor. Yaşı da çok genç Berti'nin. 30 yaşında bir adam yapmak istediği şeyi yapıyor ona inanıyor ve marka haline getiriyor. Asmalımescit'in arkasından Çeşme Alaçatı'ya hemen ardından Ankara'ya bir Tektekci açtı sonrasında geçen hafta İstanbul Bebek'de. Daha da açacak şubelerini. Rengarenk kokteyl shotları ve keyifli atmosferiyle, kaliteli müziğiyle bağımlılık yaratıyor.

2013'e erken kutlama
Yılın en son partisine Çağrı ve Cenk Kazancı çiftinin Acarkent'de sahipleri oldukları Burger House 'da katıldım. Çağrı ve Cenk inanılmaz ev sahipliği ile  Burger House 'da iddialı bir partiyle bizlere 2013'e merhaba dedirtti. Bengü, Hakan Akkaya, Ece Erken, Ayşe Kazancı, Pascal Nouma, Emre Altuğ ve Emir Kosif partiye katılanlardan ilk aklıma gelen isimlerden. Gecede Tayfun Tekeli ve Siney'in perküsyon-saksafon performansı büyük beğeni topladı. Sanırım yıllar sonra bu partide bu kadar eğlenip dans ettim. 2013 yılı içinde Acarkent şubesinde yeni konsept partiler planlayan Burgerhouse, eşsiz lezzetlerinin yanında, keyifli partileriyle de adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p class='MsoNormal'> </p>

Galatasaray kötüye gidiyor

Sırları çözülemeyen birbirinden ilginç fotoğraflar! Gerçek oldukları iddia ediliyor

Kendisi küçük etkisi çok büyük! Kansere savaş açıyor

Bu besinleri birlikte tüketirken dikkat!! Zararını bir bilseniz....