• $15,8759
  • €16,7964
  • 941.124
  • 2393.61
2 Aralık 2012 Pazar

Yetenek budur!

Günlerdir dilimde bir şarkı... Kendi dükkanım Ablam'a gittiğimde de müşterilerin tepkisinden alnıyorum kulaklara ne kadar yer ettiğini. Ozan Doğulu ve Model 'in şarkısı 'Dağılmak İstiyorum'.
Esasında sözleri itibariyle çok duygusal bir şarkı ama Ozan Doğulu yine yeteneğini konuşturmuş Model'in o performansı ile şarkı başka yere gelmiş. Yetenek işte buna deniyor.

Arzum Uzun'dan yeni kitap
Yakın arkadaşım Arzum Uzun... Yeni bir kitap çıkardı. Kitabın adı  'Süper Zeki Bir Kadının Über Salak Hikayesi'. Gerçekten de 'Süper Zeki Bir Kadının' elinden çıkan, 'Über Bir Hikaye' Arzum Uzun salak mı? Asla.. Hatta fazla zeki.  Sarışın ama o bildiğimiz sarışın geyiğinin tam aksi, o akıllı. Yazarlıkta başarılı olduğu kadar hem televizyonda hem de yaptığı röportajlarla onu daha sık duyacaksınız. Bir önceki kitabı da ses getirmişti. Bu kitabı da çok ses getirecek.

Katy Perry ilgi alanımda
Ben New York'da olduğum için gidemedim ama twitter üzerinden takip ettim Sting konserinin yorumlarını. Sting, en sevilen şarkılarını sadece beş enstrüman eşliğinde seslendirmiş. Konsere her gidenin yaptığı yorum aynıydı eğlenceli geçtiği ve çok başarılı buldukları. Avrupa 'Back to Bass' turnesi kapsamında İstanbul Atletizm Arena'daki konseri birçok ünlü izlemiş. Umarım biraz sahnesinden kopya çekerler, biz de Türk sanatçılarını  farklı sahne görselleriyle izleriz. New York dönüşü uçakta filmlere bakarken Katy Perry'in Part Of Me filmine denk geldim. Bir hayat hikayesi, uzun bir konser turnesinde de yaşanan güzel bir ünlüyü güzel anlatan bir film olmuş. Başarının tesadüf olmadığını, istemenin başarmanın yarısı olduğunu anlatan bir film. Hiç dikkatimi çekmeyen Katy Perry bundan sonra ilgi alanımda.

Canlı müzik revaçta
İstanbul gece hayatı canlı müziğe hasret kalmıştı. Eskiden haftanın yedi gecesi olan canlı müzik yapan mekanlar artık çok azaldı. Geçen hafta İstanbullular Airport'da Demet Akalın, Masquerade' de Berkay, Vitrin'de Serkan Kaya 'yı dinlediler her mekan full doluydu.  Anladım ki gelecek sezon canlı müzik yapan mekanlar iş yapacak.

Pavyon'daki kadınlar matinesi
Sahnelerin adamı Cenk Eren başarısını işletmelerinde de gösteriyor. Yarattığı markalar My Piyasa ve My Pavyon gece hayatının vaz geçilmezleri arasında. My Pavyon, bu kış Harbiye'deki eski Karafaki'nin yerine taşındı. Cenk Eren'in sahibi olduğu, yılların işletmecisi Sabi Totah ve Ali Sayar'ın yönetimindeki Pavyon cuma- cumartesi geceleri dışında bu kış kadınlar matinesi de yapacak. Görün bu konseptle Cenk Eren çok ses getirecek.

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister