• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
27 Kasım 2011 Pazar

Unutma ki Unutmasınlar...

'Unutma ki Unutmasınlar...' Hayattaki en güzel sloganım bence. Bu sloganla yola çıkarak Semra Özal asbaşkanlığında geçen yıl Stelyo Pipis, Ayşe Ersayın, Esin Övet, Rahşande Koray Samlı ve ben 'Gerçek Hayat Dostları' adını verdik kendimize. Ve şimdi hayatta olmayan birçok yıldızın adını yaşatmak için çalışmalar yapmaya karar verdik. İlkini geçen yıl düzenlediğimiz 'Cenk Koray Ekran Ödülleri' ve 'Cenk Koray Anma Gecesi' çok başarılı ve keyifli geçmişti. O geceden hatırladığım Tuna Huş, Aytaç Kardus, İbrahim Tatalıses, Ajda Pekkan, Saba Tümer, Gönül Akkor gibi birçok değerli isim 'Cenk Koray Ekran Ödülleri'ni almıştı. Dört yüz davetlinin katıldığı geceyi Okan Bayülgen sunmuş, İstanbul Gelişim Orkestrası'nın muhteşem müzikleriyle eğlenmiştik. 5 Aralık Pazartesi gecesi yine çok büyük ve değerli isimler '2. Cenk Koray Ekran Ödülleri'nin sahibi olacaklar. Aylardır hazırlanıyoruz bunun için... Bayram ve Vahit Yıldız, yine hiçbir karşılık beklemeden Günay Resturant'ın kapılarını açtılar bize. Kıbrıs Rock's Casino desteğini verdi...  Okan Bayülgen yine bizi yalnız bırakmıyor. Bu yıl Enbe Orkestrası, konuklarımıza müzik ziyafeti çekecek. Yapılan bu geceden ve bizim  organize ettiğimiz gecelerin hiçbirinden bir gelir elde edilmesi söz konusu değil. Ticari veya parasal bir beklentisi olan organizasyonlar yapmıyoruz. Gelen dört yüz konuk bizim davetlimiz. Orada olan konuklar da geceyi kimin için organize ediyorsak onunla vakit geçiren, onunla bir geçmişi olan kişiler...  Tek bir amacımız var; yazımın başında dediğim gibi 'Unutma ki Unutmasınlar...'

Nostaljiye özlemi olanlar...
Geçen hafta bir akşam evde oturmuş sohbet ederken Stelyo Pipis'le 45'lik Bar'a gittik. Yakın arkadaşlarımız oradaydı, aralarda bize çalan müzikleri dinletiyorlardı. Çok keyifli bir mekan, seçilen şarkılar daha da keyifli. Nostalji yaşatıyor size. Bir kez daha anladım ki, müziğe teknoloji girmeden ne kadar farklı ve dolu doluymuş. 45'lik Beyoğlu'nda, fiyatları da uygun... O atmosferi yaşayın derim. Dj'in nasıl bir arşivi olduğuna inanamayacaksınız!

Buzda Dans'a ne oldu?
Sürekli bir şey yazılıyor, çiziliyor Buzda Dans Yarışması için. 'İptal edildi', 'yapılmayacak' şeklinde haberler çıkıyor. Bir Med Yapım projesi olan Buzda Dans, 2012'nin ilk aylarına ertelendi. Yani yarışma olacak... Provaları çok keyifli geçen yarışma için ünlüler profesyonel hocalarıyla derslere başlamışlar ve güzel yol almışlardı. Şimdi yeni yayın zamanına kadar ünlüler derslerine devam edecekler ve bu süre boyunca buz üzerinde kayma tekniklerini geliştirecekler. Bence araya zamanın girmesi daha iyi oldu. Amatör figürler yapan ünlüler yerine, daha bilinçli ve kendinden emin kayan ünlüler ekranda göreceğiz.

Harun Kolçak stüdyoda
Harun Kolçak, hayatımda önemli yeri olanlardan... Şarkılarının da anlamı büyüktür bende. Hala arabada aralarda kendi hazırladığım Harun Kolçak Best Of CD'im çalar. Geçenlerde telefonlaştık, 'Stüdyoya gel, dinle şarkıları' dedi.  Tufan Taş ve Mert Ekren'in ortak stüdyosuna gittim. Birbirinden güzel şarkılar yapmış Harun Kolçak. Bir de Fatih Erdemci ve Mert Ekren şarkıları var. Albüm slow şarkı ağırlıklı. Tam Harun Kolçak şarkıları ve albümü olmuş. Sesiyle içinize işleyecek.

twitter.com/ozguraras

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak