• $13,3364
  • €15,1392
  • 788.338
  • 2065.14
2 Eylül 2012 Pazar

Tarkan arabesk de söyler

Bu hafta konser konser gezdim... Hepsi çok keyifliydi. Sizlere de izlenimlerimi anlatmak istedim. Son açık hava konserleri. Kış yavaş yavaş geliyor. Nasıl hızlı geçti zaman ben anlamadım bu sene. Sıcaklarla boğuşurken bir anda sezon bitti. O yüzden şu güzel havanın tadını çıkarmak için keyifli tüm organizasyonlara katılıyorum.
Tarkan yine estirdi... İstanbul Harbiye Açıkhava Tiyatrosu Konserler serisinin ilkine gittim. Yine merdivenlere kadar dolmuş taşmıştı. Kapıda korsan biletler satıştaydı. Öyle bir sahneye çıktı ki heybetli heybetli... Ben kendi adıma çok eğlendim, şarkılara eşlik ettim. Tam kaç kişilik bilmiyorum ama o Harbiye Açıkhava Tiyatrosu bir ara şöyle arkaya baktığımda bir kişi dahi yerinde oturmuyor herkes dans ediyordu. Tarkan bir de bize sürpriz yaptı ve Orhan Gencebay'ın albümünde seslendirdiği 'Hatasız Kul Olmaz' adlı şarkıyı söyledi... 'Tarkan arabesk de söyler' dedirttirdi bize. Bir de konserin bana göre en güzel organize edilen kısmı Tarkan'ın kulis tarafıydı. Konuklar inanılmaz ağırlanıyor her sorunları çözülüyor eksiksiz yürüyordu her şey.
Bunun için de Sevtap Küçükkaralar ve ekibini kutlamak gerekiyor.

Gülben ve yeni imajı
Gülben Ergen Kuruçeşme Arena 'da yine kendini aştı. Her yıl konseri için özel hazırlanan ve dinleyicisini hem müzik hem de görsellik olarak doyurmak isteyen Gülben Ergen yine başarılı oldu. Durdurun Dünyayı isimli yeni şarkısını ilk defa dinleyici ile beraber söyleyen Gülben Ergen yine nokta atışı yaptığını kanıtladı. Ergen hem konser hem de 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunu yaşattı. Dünden bugüne hit olmuş şarkılarından oluşan repertuvarı ile binlerce kişi iki saati geçkin konser süresince tüm şarkılara eşlik ettik. Kısa kesim saçları ve Nur Yerlitaş imzalı kıyafetleri ile kulaklara olduğu kadar göze de hitap eden Gülben Ergen konser sonrası kısa bir tatile çıktı.

Gazino eğlencesi geri geldi
Bir güzel konser de Gazino Show'du. İkinci kadroyla yapılan Gazino Show yine harikaydı.
60'lı, 70'li ve 80'li yıllar boyunca eğlence kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olan gazinoların kalabalık kadrolu, anlı şanlı eğlencelerini günümüze taşındı. Dokuz muhteşem ses Metin Özülkü Orkestrası eşliğinde sahneye çıktı. Türk Sanat Müziğinin dev ismi Muazzez Abacı bu gazinonun assolistliğini yaptı. Beni en etkileyen ise, yıllardır romantik şarkılar deyince ilk akla gelen isimlerden biri olan, duruşu ve tavrıyla şarkılara ruh veren Ümit Besen'in piyanosu ile sahnede olmasıydı. Yeliz'den şarkıları dinlemek onun o büyük sahneye çok yakıştığını görmek de ayrı bir heyecandı. Gazino Show'u yeni yeni kadrolarla görmek istiyoruz....

Bu yazın şampiyonu...
Geçtiğimiz haftalarda Bodrum Yalıkavak'ta açılan Billionaire'den ve Genel Müdürü Ayşegül İlsever'den bahsetmiştim. Bu yaz en çok iş yapan mekan Bodrum'da Billionaire oldu.
Ağırladığı konukların kalitesi, müzikleri ve elemanlarıyla herkesi mutlu ettiler. Ayşegül İlsever uğurlu kadındır hep söylerim elini neye atsa ses getirir, bereketi ile gelir, işi de çok iyi bilir.
Geçen kış İstanbul'daki Billionaire bu kadar ses getirmemişti. Ama Bodrum'da bu yazın açık ara farkla şampiyonu oldular. Yine duyduklarıma göre kışa çok iyi hazırlanıp sürprizler yapacakmış Ayşegül İlsever ve Billionaire ekibi.
Merakla bekliyorum...

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p>New York Belediye Başkanı Eric Adams. tezgâhın gece geç saatlerde açık olduğunu belirtti. Manavla

New York Belediye Başkanı, Türk manavını seçti

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında

Dünyanın en güçlü hava kuvvetleri hangileri? Türkiye kaçıncı sırada?

Başlarını derde sokan hayvanlar! Bu hale nasıl geldiklerini kimse anlayamıyor