• $7,5354
  • €9,1058
  • 444.89
  • 1513.22
18 Eylül 2011 Pazar

Sürüne sürüne moda haftası!

Özgür Aras
Özgür Aras
YAZARIN SAYFASI

Geçen hafta İstanbul Fashion Week'te izlediğim defileleri yazmıştım. Orada gördüklerimi yazsam haftalar sürer, bir yazı dizisi olur. O kadar farklı insan karakterleri gördüm ki... O insanlar nerede yaşıyor, ne yapıyor, hiçbir fikrim yok. Ben onları nasıl sokaklarda görmüyorum. O kadar süslü erkek var ki... O süslü erkekler nerede yaşıyor? O iddialı kıyafetleri günlük hayatta ya da gece nerede giyerler? Dünyada böyle giyinen erkekler var mı?
Varsa ben neden görmüyorum?
Başka bir gördüğüm şey de iki anne kız. Biri 50 yaşında, diğer hanım da ondan  daha büyük.
Yürümeye hali yok... Kızı annesini sürükleyerek her defileye getirdi. Kapıdan girerken davetiyelerini soruyorlar, bir cazgırlıkla katakulliye getirerek içeri giriyorlar. Onları
her gören de 'Ayy bunlar burada da var' diyerek birbirlerine bakıyorlar. Onların mesleği buymuş. Sabah evden çıkıp organizasyon organizasyon gezmek! Yazık o yaşlı olan hanım bir gün bir organizasyonda can verecek. Nasıl iştir çözemedim!
Fashion Week'in en çok konuşulan ismi, kıyafeti, tarzı, duruşu ile Umut Eker oldu. Çoğunluk fısıltılar eşliğinde Umut Eker'i çekiştirdi. Ne yakışıklı, ne tarz bir adam diye... Defileleri sevgilisi Simay Bülbül ile izlediğini görenler hüsrana uğradı. Defilelerin geneline bakarsanız Özgür Masur şampiyondu.

GALATA KULESİ'Nİ ES GEÇMEYİN!
Ayda bir defa Ayşegül Aldinç ile İstanbul'da farklı mekanlara gidip keyifli yemekler yiyor, yeni yerleri keşfediyoruz. Amaç hem yemek yemek hem sohbet etmek... Kısacası felekten bir gün yaşıyoruz. Aralarda annesi de bize eşlik ediyor. En son buluştuğumuzda İstanbul'da yaşayıp hiç Galata Kulesi'ne gitmediğini söyledi bize. Biz de bir sonraki buluşmayı Galata Kulesi'nin en üst katında olan restorana ayarladık. Müthiş bir tarihi yapı... 'Nasıl olsa turist geliyor' diye düşünülmeyip en ince ayrıntısına kadar oluşturulmuş müthiş bir işletme. Yemekler taze, servis mükemmel. Turistler için özel hazırlanmış Türk motiflerinin olduğu gösteriler izlenmeye değer. İstanbul'da güzel bir gün geçirmek istiyorsanız mutlaka Galata Kulesi'ne gidin. Gündüzleri de açık ama gecesi bir başka. Biz çok keyifle ayrıldık... Tavsiye ederim.

AŞK ACISI ÇEKENLERE BİREBİR
Şimdilerde bir şarkı dinliyorum. Şarkıyı ilk olarak sevgili arkadaşım Erkan Nas bana dinletmişti. Sonra Erkan yönetmen Eyüp Dirlik ile o şarkıyı kliplendirdi. Zeynep Dizdar'ın 'Uyandırma' şarkısından söz ediyorum. Şarkıyı çok sevdiğim için klip çekimine gitmiştim. Onların klip seti çok keyifli geçer. Sette çok eğlenir, güzel zaman geçirirsiniz. Şarkı son günlerde radyolarda çok sık çalıyor. Zeynep Dizdar'ın albümünde boş şarkı yok. Slowlarının içinde yaşanmışlık var. Aşk acısı çekenler bence dinlesin.

<p>Türk savunma sanayisi şirketi HAVELSAN kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer risklerin tespi

İHA'lara 'milli' dokunuş: Kimyasal riskleri de tespit edecek

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Rıdvan Dilmen: Beşiktaş şampiyonluğa inanmış

Fenerbahçe'nin ardından Galatasaray... Beşiktaş'ta yüzler gülüyor