• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
21 Ocak 2013 Pazartesi

'Söz yazmak bir ruh sanatı'

Bazen giderek ödersin, bazen kalarak.
Bazen de canını onun yoluna adayarak...
Çünkü bedelini ödediğin her şey senindir!
Bu dizeler Erkaç Çelik 'e ait. Geçen gafta GOA Yayıncılıktan 'Bulurum Seni' adını verdiği şiir kitabı çıktı Erkan Çelik'in. Yazdığı şiirlerin yanında ayrıca şarkı sözü de yazmakta Erkan Çelik... Birçok sanatçı tarafından seslendirilen şarkılarda söz yazarı olarak imzası bulunuyor.
Önümüzdeki aylarda Seda Sayan'ın yeni çıkacak albümünün adı da 'Bulurum Seni'. Albümdeki şarkıların sözlerinde Erkan Çelik imzası var. Söz yazmanın bir ruh sanatı olduğunu ve yazarken akıllara kazınan sözlere daha çok önem verdiğini, sıradan söz yazmanın hem kendine hem de okuyucuya saygısızlık olduğuna inandığını ve her yazdığında mutlaka topluma bir mesaj vermenin en önemli unsur olduğunu dile getiriyor
Erkan Çelik.

Can Tanrıyar'ı tebrik ediyorum
Can Tanrıyar albüm yaptı diye kulağıma geldiğinde inanmamıştım. Hani şarkı sözleri yazdığını ve besteler yaptığını biliyorum. Bu yazdığı ve şarkı sözleri ve bestelerin arasından en sevdiğimde Bülent Ersoy tarafından seslendireilen 'Alışmak İstiyorum'. Uzun yıllar sonra seslendirmişti bir stüdyo kaydını Bülent Ersoy ve benim özlediğim yorumunu duymuştum bu şarkıyla... Bir klip izledim ve Can Tanrıyar gerçekten şarkı söylüyor... Yaptığı işi sevdim... İnsanın hobisini keyif aldığı onu rahatlatan işi yapması çok keyifli. Can Tanrıyar 'da onu yapmış. Keyif alarak yapmış hem de. Her işi beğenen beğenmeyen yorum yapan olur. Zevk ve renkler tartışılmaz. Sadece keyfi istemiş ve yapmış bence de iyi yapmış.

İstanbul gecelerinin kralı
Gece hayatının kralıdır Arto... Yıl 1993; ilk defa Zerrrin Özer vasıtası'yla tanıdım Arto 'yu. Sivri dillidir hazır cevaptır haksızlığa yalana asla gelemez. O gördüğünüz ani çıkışların nedeninin altında hep bir şey vardır, sebepsiz değildir. Arto, kötü gün dostudur. Sizin için üzülür sizin için gözü dolar. Çok çalışkandır Arto... Yıllar sonra okuma hevesi sardı onu ben de delirdiğini düşündüm. Arto, sınava girdi kazandı düzenli üniversiteye gitti birde üzerine İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Medya İletişim Sistemleri ile Televizyon Haberciliği ve Programcılığı bölümünden mezun oldu. Arto hafta sonları 'Andon Maçka' da sahneye çıkmaya başladı geçen hafta itibariyle. İstanbul gece hayatının müdavimleri özlemişler Arto'yu ve böylelikle İstanbul gecelerinin Kralı olduğunu bir kez daha gösterdi Arto.

Uludağ'da gençleştiren festival
Türkiye'nin en büyük gençlik ve kış festivali Arçelik ARK yarışmalar partiler konserler ile Uludağ'ın muhteşem atmosferinde bugün başlıyor. 20-24 Ocak, 27-31 Ocak, 10-14 Şubat tarihlerinde düzenlenen festivalde Kenan Doğulu, Ozan Doğulu,Demet Akalın, Hadise, Model, Tan sahne alacak.
ARK Organizasyonun bu yıl 17'ncisini düzenlediği 8 bin kişilik Arçelik ARK Winterfest'de birçok otelde gençler indirimli konaklama imkanı sunuluyor. Tüm büyük markalar bu organizasyonda yaptıkları aktivitelerle kendilerini gençlere o kadar güzel tanıtıyor ve hedefe ulaşıyorlar ki... Markaların hedefleri ile buluşma noktaları. Ben geçen sene çok eğlenmiştim bu organizasyonda bu senede çok keyifli geçeceğini düşünüyorum. Yolunuz Uludağ'a düşerse ben oradayım beklerim...
<p>Haber: Ayşe Gültekin </p><p>'İSTANBUL BİR OKULSA BEYOĞLU BUNUN MERKEZİ' </p><p>Beyo

Kültür ve sanatın kalbi Beyoğlu

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor