• $13,5546
  • €15,292
  • 803.042
  • 1966.87
9 Eylül 2012 Pazar

Sezen yine muhteşemdi

İçimden sayı tuttum ve Sezen Aksu konserine gittim... Tuttuğum sayıdaki şarkı bana hayatımdaki özel kişiden gelsin dedim. Ve belki de benim ya da bir başkasının duygularını ifade edemeyeceği sözler çıktı. Sezen Aksu'yu Sezen Aksu yapan özelliği duygulara tercüman olması... Yine muhteşem yine kahkahalarla dolu bir konserdi. Harbiye Açıkhava'da Sezen Aksu'yu izlemek ve binlerce kişiyle hep bir ağızdan şarkıları söylemek muhteşem bir duygu.

30 dev isim bir arada
Orhan Gencebay'ın müzikteki 60'ıncı sanat yılına özel 'Orhan Gencebay  ile Bir Ömür'  albümü Radyoculara Orhan Gencebay'ın katılımıyla dinletildi. İnanılmaz bir proje... Sanata ve sanatçıya destek verilen bir proje.  Bu projenin altına elini koyan öncelikle Poll Produksiyon ekibine ve Polat Yağcı'ya kendi adıma teşekkür ediyorum. Orhan Gencebay'ın mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Tarkan'dan Ajda Pekkan'a, Sezen Aksu'dan Nükhet Duru'ya, Zerrin Özer'den Emre Aydın'a daha adını sayamadığım otuz dev isim Orhan Gencebay için buluştu. Albümün sürprizi ise tüm sanatçıların hep beraber okuduğu 'Batsın Bu Dünya' şarkısı. Arşivinizde bulunması gereken bir albüm.

İstanbul gece hayatı canlanıyor
Kış sezonu yavaş yavaş başlıyor.   Yeni mekanlar, dekoru değişen mekanlar İstanbul gece hayatını canlandırmaya başlıyor.  İstanbul'un tek after mekanı Harbiye'de bulunan Etik@'de yenilendi ve bence çok güzel oldu. After partilerin vazgeçilmez adresi Etik@ bu sezonda en kalabalık mekanlar arasında olacak.

'Evim Sensiz' çok ağlatacak
Özcan Deniz'in ilk yönetmen olarak karşımıza çıktığı 'Ya Sonra' filmini çok severek izlemiştim. Şimdi Özcan Deniz ikinci defa yönetmen olarak karşımıza 'Evim Sensin' ile çıkıyor. Bu filmde Özcan Deniz'e Fahriye Evcen eşlik ediyormuş. Gerçek hayatta yaşanan o duygular filme nasıl yansımıştır. İçinde aşk, kavga, küslük, heyecan barındırıyordur 'Evim Sensiz'...
Birçok olumsuzluğa rağmen, birbirlerine büyük bir aşkla bağlı iki sevgilinin gözyaşlarıyla dolu hikayesinin konu edildiği film, 2 Kasım'da vizyona girecek. Ben sulu göz yine gözyaşlarına boğulacağım demek ki. Sadece fragmanını izlerken bile gözlerim dolduğuna göre düşünemiyorum kendimi. Bu arada yeni albümüne bayıldığımı her defasında belirttiğim Özcan Deniz şarkılarının üstüne oynamalı ve o şarkıları daha çok kişiye ulaştırmalı...
Uzun süre sonra dinlediğim en güzel Özcan Deniz şarkıları bu albümde...
Duy sesimi Özcan Deniz lütfen....

Türk Müziği'nde yeni vizyon
Şerdar Şenel çok iyi bir reklamcı hem de yorumcu. Kaan Gökman ise iyi radyocu hem de iyi bir dj... Beraber bir işe imza attılar, The Project adında bir albüm çıkardılar. Albümde 6 şarkı ve bir versiyon var. Albümün tamamı dans şarkılarından oluşuyor. İlk kliplerini  ise 'Efendi' isimli şarkıya çektiler. Konsept bir albüm projesi olan The Project, müzikal altyapısı ve görsel imajıyla uluslararası standartları yakalayarak, modern Türk Müziği'ne yeni bir vizyon getirecek. Bu işbirliği uzun süre gider ve biz onları sürekli dinleriz.

Minik dev bomba gibi geliyor
Türk Pop Müziği'nin 2'nci kuşak minik devi Yonca Evcimik, müzikseverlerin karşısına yeni şarkısı 'Yallah Sevgili'yle çıktı. Yine bir dans şarkısına imza atan Yonca Evcimik, bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle bizleri de canlandıracak. İskender Paydaş'ın düzenlediği sözlerini Barlas Erinç'in yazdığı Yallah Sevgili'yi bol bol dinleyeceğiz.

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p>İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uzmanı  Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı araç içinde

Yolda kalan sürücüler araç içinde ne yapmalı?

256 yaşında ölen adamın sırrı açıklandı!

Rusya'nın en korkutucu köyü! Kimse gitmeye cesaret edemiyor

Akbabalar evcil köpeklerin peşine düştü! Korku dolu anlar