• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
18 Kasım 2012 Pazar

Saygısızlık yapılıyor

Bir haber okudum ve şaştım... Haberde Mirkelam'ın 'Her Gece' şarkısı ile yakaladığı başarının TSK tarafından tasarlandığı ve bu planın gerçekleşmesi için de o dönemin önemli gazeteci ve haber sunucularının bu kurguya iştirak ettiği iddia edilmiş. O dönemi çok iyi hatırlıyorum. Meslek hayatımın ilk yıllarına denk geliyordu. Mirkelam albümü İstanbul Plak etiketiyle çıkmıştı. O işin tanıtım kısmının başında benim de çok sevdiğim arkadaşım Selma Semiz vardı. Selma Semiz eski bir televizyoncu, haber konusunu onun nasıl işleneceğini çok iyi biliyordu. Eline gelen malzeme şarkı açısından ses açısından klip açısından çok başarılı olunca Selma Semiz doğru kurgu yapıp koşan adam Mirkelam'ı bir gecede gözümüze soktu. Nerdeyse bir ay sadece Mirkelam konuştuk o dönem. Yapılan haberi en başta o süreçte emeği olan herkese ve kısa sürede milyonlarca insanın beğenisini toplayan çok başarılı bir işe yapılan bir saygısızlık olarak düşündüm ben.

Yeni bir isim geliyor...
Bu kış müzik dünyası inanılmaz şarkılara ev sahipliği yapacak. Geçen haftalarda da bahsetmiştim bundan. Şimdi size bir isim tavsiye ediyorum. İrem Derici bu ismi çok sık duyacaksınız. Çünkü İrem Derici sesiyle, tavrıyla, şarkılarıyla sizi büyüleyecek. Tek şarkılık bir single  ile merhaba dedi İrem Derici müzik severlere. Bundan 7 ya da 8 yıl önce kaybettiğimiz büyük müzisyen Melih Kibar'ın en son bestesini seslendirdi. Bensiz Yapamazsın'ı... Şarkıyı ilk dinlediğinizde içiniz burkulacak. Klibi de son dönemlerin en dikkat çeken reklam yönetmeni Müfit Samık çekti. Klip ve şarkı öyle bir örtüşmüş ki... İrem Derici'nin başlangıcı süper oldu bence arkasından gelecek şarkılar da aynı tadı verecek.

İnanın gerçek olsun
Geçenlerde çok tatlı, cana yakın, en önemlisi pozitif biriyle tanıştım. Thenny Bal ile... Thenny hayata başka bakıyor ve inanılmaz aksesuvarlar tasarlıyor. Bu aksesuarların hepsinin bir özelliği var. Kendi fark ettiği ve deneyimlediği duyguları tüm dünyaya yayma isteğini geçirmiş hayata markasını. Amacı yalnızca bir aksesuvar tasarlamak değil, herhangi bir ürün yaratarak, insanın içindeki enerjinin, eğer onu doğru kullanmayı bilirse, dünyayı sarsacak güçte olduğunu vurgulamak. Ne düşünürsek o'yuz, her düşüncenizle düşünün ki durağan bir suya taş atıyorsunuz ve suya taş attığınızda o halkalar nasıl ilerleyerek genişlemeye başlarsa, düşüncelerimiz de aynı şekilde. Şimdi düşündüğünüz şeyin durup bir farkına varın. O şeyin büyüyerek çoğalmasını ister misiniz? Hayatta var olmamızın tek bir sebebi var; 'deneyimlemek ve keyif '. Thenny 'nin tasarladığı ve koleksiyonuna da adını verdiği  Sat Nam bilekliklerini kolunuza taktığınızda  ve sadece mutlu anların ne de çok olduğunun farkına varıyorsunuz. Siz neyin gerçek olduğuna inanırsınız o gerçek olur... Dünya'nın rezalet bir yer olduğu mu? Emin olun öyle olacaktır, bunu tartışmaya bile gerek yok. Hayata pozitif bakmaya ve onun için takviyeler almaya bakın derim...

En sevdiğim yarışma yeniden ekranda
En sevdiğim yarışma programı tekrar yayına başladı. Bes Yapım imzasıyla yine ekranda. Bir nesli büyüten efsane yarışma yeni bir nesli büyütmek için sloganıyla ünlü oyuncu Ufuk Özkan'ın sunumuyla 'Aileler Yarışıyor' çok keyifli. Hafta içi her gün vakit buldukça bakıyorum. Aileler Yarışıyor TRT 1 ekranında.

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak