• $16,1262
  • €17,3457
  • 966.894
  • 2375
19 Haziran 2011 Pazar

Sahne çalmak...

Tuğba Ekinci iyi bir şov kadınıydı benim gözümde... Güzel bir şarkı yakalayıp , güzel sponsorlar bularak işini güzel götürüyordu. Nazan Öncel destekli şarkısı da çok güzeldi. Nazan Öncel şarkının bir kısmında destek bile verdi. Baktığınızda azimle güzel işler yapma peşinde, kafası çalışıyor... Sanırım kafası çok çalışıyor ki aralarda hep yanlış yapıyor. Bu yanlışlar da algısında problem yaratıyor.
Yıllar önceydi... Bir ödül töreninde birisi ödül alırken sahneye fırladı ve mikrofondan bir iki cümle etti. Sonra bir yarışmaya katıldı. Zeynep Tokuş birinci oldu. Tam ödül açıklandı, seremoni yapılıyor Tuğba Ekinci kendini ortaya atıp figürler sergiliyor. Hiç unutmuyorum, sunucu 'Tuğba sahne çalma' diye uyarmıştı. Geçen gece de yine sahneye attı kendini Tuğba Ekinci, Tarkan ödül alırken... Kendince sahne çaldı. Tarkan ile aynı kareye girdi. 
Tarkan'a ne söylenirse söylensin ona bir şey olmaz... Türk halkı onu seviyor. Allah ona bir enerji vermiş. Üstüne bir ses, onun üstüne de bir tip. Ama en önemlisi güzel bir yürek vermiş. Doğuştan korunaklı... Yıl 1994'tü tanıdım Tarkan'ı. Yıl oldu 2011. Bu süre zarfında neler dendi neler. Herkes bir şey dedi o sustu...
Tuğba, o gece şarkısı yarışması gerekirken, kendinden şarkılarıyla söz ettirecekken, kafasının çok çalışması yüzünden hata yaptı bence... Sadece kısa süreli şovu konuşuldu, gazetelerde yaptığıyla yer aldı. Sahne çaldı Tuğba Ekinci.
Şimdi çok önemli bir gece için bir davet listesi hazırlanırken, kendisine davetiye gidecek mi çok merak ediyorum.
Güzel kadın, seksi kadın, çalışkan kadın Tuğba Ekinci.. Ne gerek var?.. Bırak şarkıların konuşulsun... Sen değil... Benden bir kardeş tavsiyesi... Bir marka algısı araştırması ve konumlandırma için acil birilerinden yardım desteği almalı. Hatta birini tavsiye edebilirim. İşinin uzmanı  Elvan Oktar'ın sahibi olduğu ERA Research & Consultancy firmasının kapısını çalabilir...

Geçmişini tamamen silebilirsin
Sanal dünyada, yani internette bıraktığımız izler yıllar sonra karşımıza çıkıp başımızı ağrıtabiliyor. Uçsuz bucaksız bu alanda attığımız her adım, yazdığımız her kelime, yüklediğimiz her fotoğraf kaydediliyor. Ancak bazen, bu kayıtlardan rahatsız olup onları sonsuza kadar unutmak isteyebiliyoruz. İşte bu noktada internette bıraktığımız izleri silmek çok önemli hale geliyor.
Çünkü internet kısa sürede sizi milyonların sevgilisi haline getirdiği gibi, depoladığı bazı bilgilerle rezil de edebiliyor.
Peki ama internetteki imajınızı korumak, geçmişten olumsuz izleri silmek gerçekten mümkün mü, yani kaybedilen itibar yeniden kazanılabilir mi? Konuyu sosyal medya uzmanları itibar yönetimi o kadar basit bir iş olmadığını söylüyorlar. 
Şimdilerde birçok şarkıcı, manken, oyuncu İngilizce adı 'search clear' olan internet hizmetini veren şirketlerle çalışıyorlar..
Ünlüler belli aramalarda ve internet sayfalarında haklarında çıkan hoşlanmadıkları en önemlisi unutmak istedikleri yazılı ve görsel verileri internet ortamından kaldırmasını talep ediyor.'Search clear' için sırasıyla; site ile irtibat, teknik olarak kaldırma ve bunlar sonuç vermezse bilişim avukatları tarafından gönderilen ihtarname ile gerekli işlemleri yapılıyor...''Search clear' 'ın maliyeti bir web sitesinden veri kaldırmak bin 500 ila 2 bin TL. Eğer çok yayılmışsa bu işi paket olarak alıyorlar. Bir yerden kaldırmak çözüm olmuyor, internette yayın devam ediyor. O yüzden takibiyle birlikte 10 bin TL'lik bir maliyeti buluyor...
Böylelikle çoğu ünlünün hafızasından silinen yaşananlar belgeleriyle yok olmuş oluyor...

<p>Seksenler, Doksanlar, Ertuğrul 1890, Papatyam ve Yeditepe İstanbul birçok unutulmaz projede rol a

Deniz Oral Turgut Özal rolünü anlattı! Meğer ilk düşünülen isim bambaşka biriymiş

Vahşi doğanın en acımasız canlıları! İşte korkutucu özellikleri

NASA tarih verdi! Dünya'ya doğru hızla yaklaşıyor

Sadece ormandaki malzemeleri kullanarak yaptı! Her anını kaydetti