• $15,5388
  • €16,2248
  • 906.66
  • 2390.79
29 Nisan 2012 Pazar

Ricky Martin'e diyecek laf yok!

Kendim için dört gün ayırdım yıllar sonra. Her şeyi bırakarak, dört gün kafa dinledim. New York sokaklarının altını üstüne getirdim. Kafelere girdim, müzik marketlere girdim, ayaklarıma kara sular ininceye kadar gezdim de gezdim. Evita Müzikali'ne gittim. Ricky Martin'li Evita Müzikali'ne... Hayran kaldım; dekora, koreografiye, kostümlere, ses ve ışık sistemine. Ricky Martin için diyecek kelime bulamıyorum. Sahne performansı ve işine ciddiyeti için... Keşke Türkiye'de de böyle işler çıksa, uzun soluklu olsa... Evita orada altı ay daha sahnede kalacakmış. Buna rağmen biletleri bulmakta zorlanıyorsunuz, hatta ayakta yer bile satıyorlar.

DOĞUŞ VE SAMİMİ İTİRAFI...
Survivor Yarışması'nın bu dönemini ilk defa kaçırmadan izliyorum. Bu haftayı kaçırdım sadece ve Doğuş elenmiş. Doğuş'u sadece magazin basınından tanıyanlar için algı biraz farklı olabilir ama ben onu yakın tanıyan biri olarak yüreğini, insanlığını severim. Dosttur öncelikle. İnternet sitelerini gezerken Doğuş'un Survivor'dan elendikten sonra yaptığı konuşma gözüme takıldı. Doğuş, 'Çok kötü bir çocukluk dönemim geçti. Ardından bir albüm çıkardım ve bugünlere kadar geldim. 2011 yılının sonlarında, maalesef çok saçma bir davranışta bulundum ve twitter'dan bir resim paylaştım. Bu yüzden sizin vasıtanızla tüm Türk halkından özür diliyorum' diyerek bir konuşma yapmış. Twitter'da o resmi ilk gördüğümde Doğuş'u arayarak o resmi sen koymuş olamazsın diyenlerdenim. Ada, orada yalnız kalıp magazinden uzak, sadece yarışma telaşı içinde bir şeyleri düşünme fırsatı vermiş sanırım Doğuş'a. Umarım Türkiye'ye geldiğinde her şey güzel olur onun için...

YURT İÇİ TATİL FİYATINA AMERİKA SEYAHATİ
Bana herkes 'Dört günlüğüne Amerika'ya gidilir mi?' dedi. İnanın dört günlüğüne de olsa gidilir. Türkiye'de nereye gitmek istesem maliyeti aynı. Ben THY ile gidiş-dönüş ve dört gün dört gece beş yıldızlı otelde konaklama toplam maliyet 1850 TL verdim. Neredeyse aynı paralara Türkiye'de tatil yapabiliyorsun, bu fırsat kaçar mı? Hal böyle olunca da ben hem farklı bir yer görmüş hem de gezmiş oldum. Bu fiyatı nasıl buldum konusuna gelince de; bu köşeden hep duyurduğum 'Seda'ya İhtiyaç Ekibi' bana yardımcı oldu. Onlar birçok ülke için uygun fiyatlarda rezervasyon yaptırabiliyorlar.

GÜLEN ADAMLAR EVLENDİ
Evlilik sezonu açıldı... İlk olarak Cem Yılmaz, ardından da Ata Demirer... Türkiye'yi güldüren adamlar evlendi. Sırada Şahan Gökbakar ve Beyazıt Öztürk var. Bence Şahan Gökbakar da bir iki yıl içinde evlenir ama Beyazıt Öztürk'ün hiç öyle bir niyeti yokmuş gibi geliyor. Buradan tüm evlenenlere mutluluk diliyorum...

EBRU GÜNDEŞ'TEN SÜRPRİZ
Pop şarkıcılarının Türk Sanat Müziği albümü furyası sürerken, Ebru Gündeş beklenmedik bir sürpriz yapıyor. Gündeş, yeni albümünde pop tarzında okuyacak. Ebru Gündeş'in tamamı pop tarzında şarkılardan oluşan ilk albümü mayıs ayının ikinci haftası piyasaya sürülecekmiş. Sadece müzik tarzını değil albüm için imajını da tepeden tırnağa yenileyen Ebru Gündeş, Sezen Aksu, Kayahan, Mete Özgencil ve Garo Mafyan gibi önemli isimlerin şarkılarını yorumlayacak. Albümde Sezen Aksu imzalı 'Hovarda' benim favorim olur sanıyorum. Emel Müftüoğlu yorumuna da bayılırdım.

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p><b style='font-size: 1.6rem;'>Röportaj: Yasemin İlan</p><p>Arabesk müziğin önemli tems

Ümit Yaşar'dan polemik yaratacak sözler... 'Veliaht yok, taklitler var'

Haftanın yalanları deşifre edildi! İşte haftanın yalanları

Yetkililer doğruladı! Atom bombasından daha büyük

Kargalar boş evdeki duşakabini bakın ne hale getirdi! Eve gelince gözlerine inanamadı