• $13,5976
  • €15,5358
  • 794.27
  • 2072.93
12 Şubat 2012 Pazar

Paha biçilmez bir armağan

Türk Müzik Endüstrisi'nin en önemli şirketidir Yaşar Kekeva Plak. Rahmetli Yaşar Kekeva'yı hiç tanıyamadım ama tanımayı çok isterdim. Ben oğulları Mustafa ve Kemal Kekeva ile iş yapma imkanı buldum. Meslek hayatımda ayrı yerleri vardır. Kemal Kekeva ile yaş olarak aynı  olduğumuz için diyaloğumuz da farklıdır. Geçen hafta buluştuk, sohbet ettik, yemek yedik. Beni Beylerbeyi'nde çok keyifli bir yere götürdü. Öyle bir armağan verdi ki bana: Ferdi Özbeğen Orjinal Plak Kayıtları Kolleksiyonları CD'lerini armağan etti. Üç tane CD ve her birinde de üç ayrı CD bulunuyor. Güzel bir koleksiyon müzikseverler için. CD'ye uyarlanışı da güzel olmuş. O şarkıları dinlerken biraz hüzne kapılabilirsiniz ama her şeye değer. Arabada sadece o CD'ler çalıyor şimdi. Arabaya kim binerse de soruyor; 'Nereden buldun bu şarkıları?' diye. Ben de övüne, övüne 'Ferdi Özbeğen Orjinal Plak Kayıtları Kolleksiyonu' bunlar diyorum. Kulaktan kulağa yayılarak duyulacak bence bu proje ve çok ses getirecek. Kemal Kekeva birde şu aralar son dönemlerde adını sık sık duyduğumuz Eflatun'a bir proje hazırlıyor. İkinci albümünü bitirmiş Eflatun... Harika şarkılar yapmış kendisine. En son Burcu Güneş'e verdiği 'Oflaya Oflaya' parçasına da bayılıyorum. Aynı o tatlarda şarkılar var kendi albümünde. Albüm içinde bir de büyük sürpriz var. Burcu Güneş, Eflatun'un çıkış şarkısında düet yapmış. Kulağınızda çok kalacak.

Hayvanseverlere müjde!
Mustafa Oğuzcan ve Tolga Eroğlu'nun şirketi Petitcarre'den basın bültenleri geliyor. Çok sevdiğim Seda Altuner'in sahibi olduğu 'Seda'nın Bohçası' için de bir bülten geldi: 'Seda'nın Bohçasında Hayvan Dostu Çantalar' diye. Seda'nın Bohçası Teşvikiye'nin gözdesi olmaya başladı. Sadece Teşvikiye değil birçok başarılı dizide oyuncular da Seda'nın Bohçası'nın özel ürünlerini giyiyorlar. Moda severler sevdi bu dükkanı. Seda Altuner dünyanın dört bir yanındaki moda duraklarından birbirinden zevkli ve çeşitli ürünler toplayıp müşterilerine 'Seda'nın Bohçası' mağazasında sunuyor. Geçen ay yine bir yurt dışını turladığını biliyordum Seda'nın ve bu sefer de bayanlara şık olmasının yanında vegan özelliği de taşıyan çantalar getirmiş. Piton, krokodil ya da koyun derisi görünümündeki çantalar görünümlerinin aksine hiçbir hayvan derisi kullanılmadan üretildiler ve artık kıyafetlerini şık ve hayvan dostu bir aksesuvarla tamamlamak isteyen bayanlar için alternatif. Seda'nın Bohçası'na uğrayın mutlaka kendinize bir şey bulacaksınız birde Seda'nın o hoş sohbetine doyamayacaksınız.

Evinizdeki gibi yemeğin keyfine varın
Geçen hafta Seda Sayan 2012 albümünün ilk klibini bir Fettah Can şarkısı olan 'Son Gülen İyi Güler'e çektik. Eğlenceli geçen çekimin ardından Stelyo Pipis bizi yemeğe götürdü. Seda Sayan, Nur Yerlitaş, Erkan Nas, Stelyo Pipis ve ben İstanbul'un popüler semtlerinden Cihangir'de açılan Hayatt Cihangir'de yemek yedik. Hayatt geleneksel İstanbul mutfağının lezzetlerine orijinal haliyle yeniden tat veriyor. Hayatt Cihangir'de 70-80 çeşit klasikleşmiş mezeden mevsimsel uygunluklarına göre 20-25'i masanıza sunulmakta. Ferah ve minimalist mekan Hayatt Cihangir'in en güzel özelliği ise mutfağının açık ve izlenebilir olması. Cihangir'de vakit geçiren, yaşayan birçok ünlüyü orada keyif yaparken görebiliyorsunuz. Evleri gibi benimsemişler... Biz yemeklerinden, servisinden çok memnun kaldık.

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p> </p>

Hisar O+ neden önemli?

Yıllar sonra ağacın gövdesinden çıktı! Dehşete düşürdü

En sağlıklı 50 yiyecek belli oldu! İşte o liste

Efsane geri döndü! Hurda aracın hayran bırakan değişimi!